• benchmark.pl
 • Mobile
 • Nokia sprzedała mapy HERE - nabywców jest kilku, ale obyło się bez zaskoczenia
Mobile

Nokia sprzedała mapy HERE - nabywców jest kilku, ale obyło się bez zaskoczenia

przeczytasz w 1 min.

Koszt zakupu wyniósł 2,8 miliarda euro, a cała operacja zostanie ostatecznie sfinalizowana na początku przyszłego roku.

Nokia sprzedała mapy HERE

Od kilku tygodni nabierały na sile doniesienia mówiące o tym, iż Nokia sprzedać chce mapy HERE, a konkretnie dział zajmujący się ich rozwojem. Wszystko się sprawdziło i fińska firma w oficjalnym komunikacie potwierdziła kolejny etap swojej transformacji.

Nabywcą HERE zostało niemieckie konsorcjum, które obejmuje AUDI AG, BMW Group oraz Daimler AG. Koszt zakupu wyniósł 2,8 miliarda euro, a cała operacja zostanie ostatecznie sfinalizowana na początku przyszłego roku. Procentowo udziały zostały rozłożone podobno po równo.

„Wierzę, że dzisiejsza zapowiedź jest bardzo dobrym prognostykiem dla HERE, jego klientów i pracowników. Nowa struktura własnościowa HERE pozwoli nam przyspieszyć z nową strategią naszej działalności i spełnić ambicje o zostaniu wiodącym dostawcą usług lokalizacyjnych w różnych branżach.” - Sean Fernback, prezydent HERE

Rzecz jasna zastanawiać można się teraz, co będzie oznaczało to dla przeciętnego użytkownika. Najważniejsze wydaje się tutaj to, iż padły zapewnienia o dalszym rozwoju aplikacji mobilnej na systemy Google Android, Apple iOS oraz Windows Phone.

Źródło: company.nokia, pocketmeta

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Q'bot
  -1
  "Dalszy rozwój" potrwa tydzień i kuniec... ;|

  Choć średnio się to sprawdzało na lumii...zwłaszcza gdy potrzebowałem dokładnego widoku satelitarnego. Zawsze pojawi się coś w zamian...
  Może M$ wypuści swoje bing super duper maps?
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Dalszy rozwój z pewnością będzie, tyle że najprawdopodobniej odpłatnie.

   Pytanie czy nokia zachowała prawa do niezależnego forka tej aplikacji. Drugie pytanie, czy jeśli tego prawa nie ma, to czy ma zagwarantowane prawo do zrobienia kolejnej niezależnej nawigacji tego typu.
   • avatar
    Silver
    0
    Ciekawe jak przełoży się to na wersje mobilne (Android, WP). Jeśli chodzi o nabywcę to dobry krok - dlaczego? W końcu trafią do wbudowanej nawigacji mapy, które łatwo (przynajmniej powinno łatwo) będzie dało się zaktualizować.
    • avatar
     Auriell
     0
     "Od kilku tygodni nabierały na sile doniesienia" - ależ dziwnie to brzmi.... Na sile, to chyba przybierać można. A nabrać kogoś można - czyli oszukać.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Dobre mapy, ladnie mnie prowadzily na wakacjach , teraz tez jak ptorzebuje to odpalam HERE