Telefony

Nokia wycofuje się z Japonii

przeczytasz w 1 min.

Nokia, która nie tak dawno była największą firmą na rynku telefonów komórkowych, popada w coraz większe tarapaty. Agencja Reuters informuje, że już pod koniec sierpnia bieżącego roku fińska firma zniknie z japońskiego rynku.

Producent zaczął wycofywać się z Japonii już w 2008 roku, gdy zaczął zmniejszać dostawy telefonów komórkowych i pozostawił na rynku jedynie telefony marki Vertu, czyli luksusowe urządzenia kosztujące od 7 450 do 248 354 dolarów. Kulminacyjnym momentem wycofywania się ma być zamknięcie dwóch sklepów Nokii (Vertu) w Tokio. Dodatkowo Nokia ma nie przedłużać umowy na wynajem infrastruktury sieciowej, która skończy się właśnie z końcem sierpnia.
 

Reklama Nokia Vertu
 

Nokia rezygnuje z walki o japoński rynek z powodu rosnącej popularności smartfonów, wśród których Nokia nie ma godnego reprezentanta.
 

Więcej o firmie Nokia i jej produktach:

Źródło: Reuters

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Nokia juz od dawna jest kolosem na glinianych nogach i to jest poczatek konca tej firmy. Zreszta i dobrze nigdy nie lubilem ich telefonow, Nokie zawsze mialy, toporny interfejs uzytkownika, czy badziewny wyglad.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Kolejny sukces.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    kurde stara cegłówka najlepsza
    • avatar
     welll1
     0
     Nigdy za Nokiami nie przepadałem. O ile 3310 była niezawodną praktycznie niezniszczalną cegłą, tak późniejsze modele nie przekonywały stosunkiem ceny do jakości. Gdy Nokia dalej pakowała w swojego nędznego Symbiana, oraz klawiaturę sprzętową. Firmy takie jak Samsung, LG, Motorola postanowiły podłapać pomysł Appla i zrobić coś z dotykowym wyświetlaczem, następnie Google dało system i szał na smartfony trwa do dziś, powoli przechodząc na tablety (tutaj ze względu na rozmiar smartfony szybko rynku nie oddadzą). Mi zdecydowanie lepiej pracuje się na systemie WM i Android niż na Symbianie nie mam pojęcie dlaczego tak jest. Po prostu zwykłe telefony chyba się już wszystkim przejadły.
     • avatar
      cysi3k
      0
      Nie wszystkim...
      • avatar
       CougarV6
       0
       Nokia powinna być podawana jako przykład na uczelniach ekonomicznych jak nie zarządzać firmą. Mając w ręku wszystko obudzili się z niczym. Nie wiem czy to arogancka pewność siebie, czy nieudolność kadry zarządzającej, ale dali sobie zabrać wszystko na co pracowali latami.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        zawsze mogą wrócic do produkcji kaloszy ;)
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         a zawsze wierzyłem w nokię ;c