Internet

UEFA Euro 2012: Norton ostrzega przed oszustwami internetowymi związanymi z turniejem

przeczytasz w 1 min.

Nie odpowiadaj na tę wiadomość

Euro 2012 nabiera rozpędu i już za chwilę rozgrywki wejdą w decydującą fazę. Niestety impreza stała się okazją dla oszustów internetowych, którzy chcą wykorzystać gorącą atmosferę do swoich niecnych celów.

Norton ostrzega przed związanymi z Euro 2012 atakami typu spam 419, czyli tzw. nigeryjskiego oszustwa. Wiadomość będąca oszustwem internetowym dołączana jest w pliku nazwanego UEFA.pdf. Z maila odbiorca dowiaduje się, że wygrał loterię promocyjną UEFA EURO 2012 Cup. Niestety jest to tylko próba wyłudzenie poufnych danych.

W dalszej części wiadomości spamerzy wyczerpująco wyjaśniają jak weszli w posiadanie adresu e-mail odbiorcy oraz jak wytypowano go na zwycięzcę. Następnie pojawia się prośba o wysłanie numerów potwierdzających wygranie przez wypełnienie rzekomej dokumentacji online UEFA EURO 2012 z podaniem nazwiska, adresu, wieku, zawodu oraz numeru telefonu, czego absolutnie robić się nie powinno.

Norton oszustwa internetowyme związane z uefa EURO 2012

Do zakończenia turnieju jest jeszcze trochę czasu, a więc należy uważać na tego typu wiadomości. Bezpieczeństwo zapewni nie tylko odpowiedni software, ale przede wszystkim rozsądek użytkownika Internetu.

Do tego typu "wygranych" należy podchodzić z dużym dystansem i nie dawać ponieść się emocjom, zwłaszcza gdy nie braliśmy udziału w żadnym konkursie.
 

Więcej o Internecie:

Źródło: inf. prasowa, symantec

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Zawsze jak jest na coś taki ogromny HYPE to masa ludzi chce na tym zarobić. Spamerzy nie gorsi;) (chociaż szczerze wolę taki spam niż bilboardy na ulicy lub nie-wiadomo-co w TV (której na szczęście nie oglądam)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Wystarczy się zastanowić jak można wygrać w nic nie grając :P