Technologie i Firma

Norweski bank internetowy otwiera nowy rozdział w historii bitcoinów

przeczytasz w 1 min.

Skandiabanken, czyli największy norweski bank internetowy, postanowił zintegrować bitcoinową platformę Coinbase ze swoją usługą.

Wiele mówi się o tym, że krypotwaluty, na czele z bitcoinem, mogą być przyszłością sektora finansów. A jeśli mówimy o przyszłościowych rozwiązaniach, to zawsze warto rzucić okiem na Skandynawię. Tym razem spoglądamy konkretnie na największy norweski bank internetowy – Skandiabanken – który wprowadził opcję integracji indywidualnego rachunku z platformą Coinbase.

Właściciele Skandiabanken dostrzegają w bitcoinach potencjał i zamierzają go wykorzystać, jak również pozwolić wykorzystać go swoim klientom. Dzięki wprowadzonej nowości ci ostatni będą mogli uzyskać wgląd do kryptowalutowych inwestycji (sprawdzenia swoich sald) w tym samym miejscu, w którym monitorują „prawdziwe” pieniądze na swoich kontach.

Klienci Skandiabanken otrzymają możliwość kupowania bitcoinów za pomocą PayPala – „przyjęliśmy do wiadomości, że jest to coś, w co ludzie chcą inwestować swoje pieniądze”, czytamy w oświadczeniu banku. Opisuje on swoją decyzję jako „pierwszy krok w kierunku, w który wierzymy”.

Skandiabanken uznaje kryptowaluty „za klasę inwestycyjną” i uważa, że to młode wciąż rozwiązanie wkrótce stanie się niezwykle istotne w ekonomicznym światku. Tego samego zdania jest Stephan Nilsson z Norweskiego Związku Bitcoinowego i Bitchainowego, który nie ukrywa, że decyzja banku zdecydowanie przypadła mu do gustu.

„To kamień milowy w użyteczności bitcoinów, ponieważ każdy klient banku może teraz obsługiwać swoje kryptopieniądze równie prosto, co rachunek inwestycyjny czy oszczędnościowy” – dodaje Nilsson.

Źródło: Bitcoin.com. Foto: MichaelWuensch (CC0)

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Pogromca blacharni Pro
  8
  Kamerkowe prostytutki internetowe juz pewnie skacza z radosci.
  • avatar
   supervisor
   1
   Nie zaprzeczam. Ale oprócz tego bitcoiny przydają się w róznorakich projektach "społecznościowych" (nie mylić z facebookiem i innymi portalami). Mowa twórcach modów do gier, lokalizacji (tłumaczenie) rzeczy które nie mają szans na prawdziwą lokalizację i tak dalej.