Oprogramowanie

Norweski haker wciąż walczy z Apple

przeczytasz w 0 min.

Znany norweski haker zaprezentował nowy serwis, który pozwala swoim użytkownikom na kopiowanie i korzystanie z iTunesowych kawałków na urządzeniach pozbawionych nagryzionego jabłka. "DVD Jon" pod takim pseudonimem stał się znany, zaistniał po raz pierwszy w wieku 16 lat, gdy opublikował kod, który łamał zabezpieczenia w hollywoodzkich filmach.

Teraz 24 letni haker zabrał się za kolejny projekt, zwany doubleTwist, i stał się jego głównym technologiem. Jego misja wciąż ma na celu niesienie pomocy użytkownikom i "wyzwolenie" muzyki spod reżimu iTunes uniemożliwiającego swobodne kopiowanie. Reuters donosi, że doubleTwist otrzymał już bliżej nieokreślone wsparcie od norweskiej NorthZone Ventures i genewskiej Index Ventures, który był wczesnym propagatorem Skype, Last.fm i MySQL zanim zostały one sprzedane wielkim przedsiębiorstwom.


Nowa usługa oparta jest na oprogramowaniu, które konwertuje pliki multimedialne zapisane w formacie dla urządzeń Apple, na formaty obsługiwane przez inne urządzenia. Jak podaje Reuters, użytkownicy mogą wybierać dowolną liczbę udostępnianych przez siebie plików, mogą tworzyć playlisty, w których pojawią się utwory z Apple iTunes i innych urządzeń.

Oprogramowanie pozwala użytkownikom na synchronizowanie plików w komputerach z urządzeniami przenośnymi. Wszystko co trzeba zrobić to jedynie przeciągnąć multimedia do odpowiedniego folderu na komputerze, a następnie zostaną one przesłane do odtwarzacza za pomocą internetu.


Oprogramowanie może dzielić się plikami także z kosolą PSP, telefonami Nokia serii N, Sony Ericsson serii Walkman i Cybershot, LG Viewty i smartphonami zarządzanymi przez Windows Mobile. Double Twist łamie zabezpieczone formaty odtwarzając utwór w trybie przyspieszonym i równocześnie zapisując jego kopię. Twórca twierdzi, że proces ten jest legalny, ale mimo wszystko nie poinformował Apple, że tworzy takie oprogramowanie.


"Użytkownicy mogą jedynie odtwarzać muzykę, którą zakupili" wyjaśnia Monique Farantzos, współtwórca doubleTwist. Dodała także "pomagamy jedynie przyjaciołom, którzy chcą wymieniać się plikami". Jak podają twórcy, za pomocą programu doubleTwist możliwe jest przekonwertowanie około stu piosenek w pół godziny. Dodają także, że proces niesie ze sobą mniej więcej 5 procentową stratę jakości dźwięku.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login