Laptopy

Notebooki z ekranem 3D

Maciej Gan | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Maciej Gan
14 komentarzy Dyskutuj z nami

Przodujący producenci notebooków - Acer, Dell, HP, Lenovo oraz Sony planują wypuszczenie produktu z ekranem 3D. Dell, HP i Lenovo pracują z tajwańską firmą, a ich projekt przewyższa opatentowaną przez Wistron technologię. Acer natomiat współpracuje z amerykańską firmą nad stereoskopowym ekranem 3D.

Obraz zaimplementowania ekranów 3D w notebookach nie jest zbyt wyraźny na dzien dzisiejszy głównie z powodu ograniczeń technologicznych. Co ciekawe, high-endowe noteebooki mające zastąpić sprzęt desktopowy nie sprzedają się nadal zbyt dobrze, a wynalazek z ekranem 3D napewno z początku do takich będzie należał. Nie liczyłbym zatem na wysoką sprzedaż, zważywszy na kryzys gospodarczy.

Przewiduje się, że produkt oparty o stereoskopowy ekran 3D pojawi się w sprzedaży dopiero za parę lat. Czyżby HP, Dell, Lenovo, Acer i Sony chcieli trafić w serca entuzjastów? Czy ekran 3D w laptopie naprawdę jest niezbędny? Zapraszam do podzielenia się swoją opinią!

 

Źródło Informacji: Xbitlabs.com

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Jakub Szuppe
  "z" na końcu zdania? :/ nieładnie
 • avatar
  Baleryon
  Ekran 3D w laptopie ma niewiele sensu. Po pierwsze - i tak jest za mały, po drugie - nieporównanie ważniejsze jest wg mnie wdrożenie wreszcie takich czy innych ekranów LEDowych. Od 3D przydatniejsze będą przyszłe (szybsze!) generacje "e-papieru" - podświetlenie niewymagane, na plaży w pełnym słońcu wszystko widać (choć wiadomo, zakres jasności jak w druku, czyli nędzny; ale do okienek i tekstu w sam raz).
 • avatar
  mICh@eL
  Ale to będą te z okularami potrzebnymi, czy już bez ???
 • avatar
  Konto usunięte
  Kilkanaście lat temu Bill Gates powiedział pamiętne słowa "640kB pamięci wystarczy każdemu". Wydaje mi się, że słowa te w odniesieniu do dzisiejszych warunków świetnie można porównać do tego artykułu. Otóż w tech chwili kiedy technologia stereoskopowa wykorzystywana w komputerach jest jeszcze w powijakach możemy stwierdzić iż nikomu to się nie przyda, a tym bardziej w laptopach. Byś może za parę ładnych lat wszystko już będzie 3D i z takim samym uśmiechem jak słowa przytoczone na początku mojego wywodu będzie można mówić o zdaniu "Czy ekran 3D w laptopie naprawdę jest niezbędny?".
  Osobiście jestem zdania, że jeżeli nie poddamy się rozwojowi i postępowi, to równie dobrze możemy wrócić do łupania kamieni.
 • avatar
  Konto usunięte
  Wymyślają. Proponowałbym, aby jednak skupili się na opracowywaniu super wydajnych baterii i jakimś patentem zrewolucjonizowali ten segment rynku. Baterie są obecnie wielkie, ciężkie i mało wydajne, a nowe patenty w tym aspekcie są marną protezą starych rozwiązań.

  Wyobrażacie sobie notebooka działającego załóżmy 1 tydzień bez ładowania? Pojęcie mobilności nabrałoby wtedy nowego wymiaru i przyspieszyło implementację coraz to nowszych rozwiązań... Baterie zawsze były kulą u nogi urządzeń przenośnych, ale nie tylko tych.
 • avatar
  Konto usunięte
  imo to nie jest takie złe, netbooki mają małe ekrany, jeśli będzie możliwość wykorzystania 3 wymiaru do zwiększenia możliwych do wyświetlenia w jednym czasie informacji będzie to bardzo duży postęp :)