Pamięć RAM

Polski GOODRAM ma ambitne plany - nikt się nie spodziewał takiej inwestycji

przeczytasz w 2 min.

Firma Wilk Elektronik to jedyny producent pamięci komputerowych w Europie. Firma jednak nie zwalnia tempa i planuje rozbudowę linii produkcyjnych – producent przygotowuje największą inwestycję od momentu uruchomienia zakładu w 2003 roku.

GOODRAM rozbudowuje fabrykę – potężna inwestycja polskiej firmy

W ubiegłym roku producent rozpoczął budowę nowego obiektu, w którym zostanie zlokalizowany magazyn wysokiego składowania oraz nowa hala produkcyjna. Sam koszt budynku opiewa na kwotę około 20 milionów złotych, a zakończenie prac związanych z rozbudową inwestor planuje na druga połowę 2022 roku.

GOODRAM - rozbudowa fabryki
Firma Wilk Elektronik wzbogaci się o drugi budynek, w którym znajdą się linie produkcyjne i magazyn produktów

Powierzchnia firmy z dotychczasowych 3000 m2, po rozbudowie powiększy się o kolejne 1140 m2 w części magazynowo logistycznej i 1200 m2 w obszarze produkcji. Po 9 miesiącach zostały zakończone prace budowlane związane z główną konstrukcją. Budynek został przykryty dachem, możliwe zatem było przeprowadzenie operacji związanej z przebudową rozdzielni głównej, która zasila cały zakład produkcyjny. 

Podpytaliśmy producenta o szczegóły hali produkcyjnej i dowiedzieliśmy się, że w nowym budynku znajdzie się druga linia przeznaczona do montażu powierzchniowego (SMT). Oprócz tego planowane jest uruchomienie nowej linii testowania produktów oraz zautomatyzowanej linii procesu pakowania.

„Nie licząc wyposażenia i maszyn w nowej hali, inwestycja w rozbudowę firmy będzie kosztowała około 20 milionów złotych. To dla nas największa inwestycja od momentu uruchomienia zakładu produkcyjnego w 2003 roku” – mówi Wiesław Wilk, Prezes Wilk Elektronik SA.

GOODRAM - rozbudowa fabryki
Po 9 miesiącach prac zostały zakończone prace budowlane związane z główną konstrukcją - zakończenie inwestycji planowane jest na drugą połowę 2022 roku

Rozbudowa zakładu będzie się wiązać z nowymi miejscami pracy. Producent zapowiada, że zamierza zwiększyć zatrudnienie we wszystkich pionach organizacyjnych – począwszy od linii produkcyjnej, przez sprzedaż czy marketing.

PS. Jakiś czas temu odwiedziliśmy polskiego producenta pamięci po zmodernizowaniu linii produkcyjnej w głównym budynku. Wtedy jeszcze nikt się nie spodziewał, że Wilk Elektronik za kilka lat zwiększy swój zakład prawie 2-krotnie.

Źródło: Wilk Elektronik

Komentarze

39
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Fiwyy
  47
  super, że Polska firma dobrze sobie radzi :)
  • avatar
   Mario2k
   15
   Kolejna Polska firma się rozwija , Tak trzymać . Nie dajmy się tłamsić bogatszym sąsiadom .
   • avatar
    Konto usunięte
    13
    "Producent zapowiada, że zamiesza zwiększyć zatrudnienie"
    Widzisz panie Maziarz tyle pisałeś o mieszaniu, że weszło aż w krew.
    • avatar
     Ciekawski_
     12
     Miło widzieć rozwój Polskiej firmy. Oby tak dalej :-)
     • avatar
      Virtus
      10
      9 mln zł, to nie jest duża inwestycja.
      • avatar
       hegazi
       8
       Fajnie, gdyby jeszcze poprawili identyfikację ich pamięci aby przedstawiały się wszystkim programom diagnostycznym jako 'goodram' a nie jako 'wilk elektronik' czy co one tam raportują.
       • avatar
        bbkr_pl
        6
        Vateusz: [heavy breathing...]
        • avatar
         xmexme
         5
         Z tego co się orientuję to tylko montownia / lutowanie w moduły gotowych chipów. Ucieszyła by mnie bardziej wiadomość że ktoś w Polsce projektuje i produkuje te chipy.
         • avatar
          danieloslaw1
          5
          jeszcze chwila i maowiecki ją dojedzie XD
          • avatar
           Dexterr
           4
           Jak decydowali o rozbudowie to jeszcze nie słyszeli o Polskm (bez)Ładzie :) PiS dowali im podatków to zmiękną.
           • avatar
            ch3rub
            3
            BRAWO! Świetna wiadomość.
            • avatar
             Konto usunięte
             2
             ciekawe czy nowy ład ich rozwali
             • avatar
              piterk2006
              2
              gównym budynku?
              • avatar
               piomiq
               2
               Brawo. Niech się rozwijają.
               A rząd powinien się w końcu zabrać za opodatkowanie zachodnich korporacji i koncernów sprzedających i działających w naszym kraju, a nie tylko skubać swoich.
               • avatar
                majster-b
                1
                Ja tam zdecydowanie wspieram jeśli mogę. Ramy czy SSDki kupuje od nich właśnie. I niech sobie będzie tylko montownią - nie ma sprawy - ważne że tu płacą podatki i zatrudniają ludzi.
                • avatar
                 Rypka
                 -8
                 Za Danolda Von Tuska niemieckiego pieska na smyczy nowego kanclerza Olaf Scholza i rządów POpaprańców to by powstało tam pole ziemniaków :)
                 • avatar
                  MarianKfapisz
                  -10
                  Nazywam się Marian Kfapisz. W roku 2021 zarobiłem ponad 10 milionów dolarów! Tak to prawda. Zarobiłem takie pieniądze na handlu kryptowalut. Ty tez możesz takie potężne pieniądze zarobic! Pierwszy krok jaki musisz wykonać to zarejestrować się w aplikacji Crypto.Com i skorzystać mojego kodu polecającego a dostaniesz na start az 25$ w kryptowalucie Cro! Daj sobie szanse i zostań człowiekiem sukcesu tak jak ja!
                  Pieniadze, sława, piękne kobiety, drogie samochody, willa z basenem to wszystko jest w zasięgu ręki dlatego wykonaj ten pierwszy krok i skorzystaj z mojego kodu w aplikacji Crypto com!

                  jjey2xxs9c
                  • avatar
                   Dideq
                   0
                   Czyżby produkcja DDR5?
                   • avatar
                    KMN123
                    0
                    W sumie ok. Ale to jest właściwie tylko montownia. Kości z Azji, PCB też pewnie. Pytanie czy na produkty Goodram jest aż tak duże zapotrzebowanie? Kto będzie odbiorcą tych modułów? Rynek konsumencki raczej nie (zastój z powodu cen innych komponentów do PC-ta). Producenci laptopów? A może Goodram ma kontrakt z Lenovo, Dellem lub HP? A może w planach DDR5?... Szkoda, że artykuł jest aż tak "płytki"... dotykając tylko informacji o potencjale wzrostu mocy produkcyjnych firmy.