Konsole do gier

Nowa wersja konsoli Playstation 3 w Europie

przeczytasz w 1 min.

Znane są już bliższe szczegóły dotyczące premiery zapowiedzianego wczoraj nowego modelu konsoli Playstation 3 z dyskiem 80GB. Według oficjalnej wypowiedzi prezydenta Sony Computer Entertainment Europe - Davida Reeves'a nowa wersja PS3 ma pojawić się w Europie i na pozostałych terenach, w których obowiązuje system PAL już 27 sierpnia 2008 roku w cenie 299GBP lub 400Euro. Nie zapomniano również o Rosji, która otrzyma swój 80GB model konsoli, ale dopiero około 2 tygodnie po premierze europejskiej. Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że w zamierzeniach Sony nowy model konsoli ma zastąpić ten dotychczasowo sprzedawany czyli z dyskiem 40GB, ale w odróżnieniu od Microsoftu i ich planom przemodelowania swojej oferty, Sony nie zamierza wprowadzać żadnej obniżki na "starą" wersje PS3. Według informacji podanych przez Reeves'a konsol tych nie ma już praktycznie na rynku, a to co jest winno sprzedać się przed premierą nowej edycji Playstation 3.

Na koniec ważna informacja - nowy model konsoli różni się od "starego" tylko i wyłącznie pojemnością dysku twardego. Nadal więc nie ma wstecznej kompatybilności z Playstation 2.

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Z pierwszego rzutu okiem na pudeł wynika, że zmieniony jest też kontroler na Dualshock 3
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Sixaxisy sa już nieprodukowane i będa na rynku do momentu wyprzedaży ostatnich sztuk. Tak więc DS3 w paczce nie dziwi nikogo.