Telefony

Nowe przywileje telefonów na kartę

przeczytasz w 1 min.

Zgodnie z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości UE z 2009 roku, polski sejm dokonał kolejnej nowelizacji ustawy Prawo Telekomunikacyjne.

W związku z tym już wkrótce zmianie ulegną niektóre przepisy związane z użytkowaniem telefonów na kartę. Punktem wyjścia do tych zmian jest zredefiniowanie pojęcia abonenta. Do tej pory, aby stać się abonentem koniecznym było zawracie umowy pisemnej, w nowelizacji sejm znosi wymóg pisemności, tym samym użytkownicy pre-paid oficjalnie stają się abonentami.

A ta zmiana niesie z kolei szereg zmian w ich uprawnieniach. Przede wszystkim nakłada na abonentów obowiązki informacyjne. Ci użytkownicy, którzy zarejstrowali swoje numery telefonów i podali dane osobowe, a następnie wyrazili zgodę na ich udostępnianie, w końcu będą mogli liczyć na to, że operator nie odmówi informacji na ich temat w ramach usługi informacji o numerach telefonicznych.

Druga zmiana wydaje się być jeszcze bardziej korzystna dla samych abonentów. Będzie im bowiem przysługiwało prawo do zamawiania wykazów połączeń telefonicznych. Oczywiście w przypadku posiadaczy telefonów na kartę nie można mówić o okresie rozliczeniowym, dlatego tego typu wykazy będą mogli zamawiać do dwunastu miesięcy wstecz.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Co do tego 2giego to w play wchodzę na stronę, play24 i tam wszystko mam
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Co za syf, pod plaszczykiem zbednych uslug znow probuja wyciagac dane uzytkownika... Inwigilacja, inwigilacja i jeszcze raz inwigilacja. Po to mam telefon na karte, zeby pozostac anonimowym. Wszak nie musze sie rejestrowac jesli nie chce - ciekawe tylko przez jaki okres....
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Trochę mnie bawią te wszystkie teorie spiskowe o inwigilacji - nikt nie każe podawać danych poza tym, jeżeli operator tylko będzie chciał to może rejestrować całą aktywność telefonu bez niczyjej wiedzy, więc dane osobowe to nie jest jakiś big deal. Zresztą jak ktoś ma coś do ukrycia to mu wszystko przeszkadza.

    A w plusie tej jest plus online, tyle że bilingów nie ma.
    • avatar
     force
     0
     przecież to są złe informacje, a nie dobre
     • avatar
      Overclocker
      0
      cichy ty chyba nwet niewierz jak latwo ciebie namierzyc i podsluchac twoje rozmowy i dowiedziec sie kim jestes
      nawet niewiesz na jakim swiecie zyjesz
      zyjemy w kraju bezprawia,zlodziejstwa na obywatelach itp sam z reszta wiesz/....
      pozdro
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       i bardzo dobrze że się biorą za operatorów tak nas w bambuko robią że hej...
       • avatar
        head_charge
        0
        overclocker. czasami lepiej nie WIEDZIEC. Niech Bóg ma w opiece twój sprzęt, bo jeśli twe zdolności overclockerskie dorównują ortograficznym to woooow. jeśli z moią ort coś nie tak to sorry, jestem bardzo pod wpływem alkoholu. po prostu takie braki mnie rażą
        • avatar
         Rafal_0
         0
         To w tym wypadku urzytkownicy ERA TakTak będą mogli zbierać punkty EraPremia, jak dobrze zrozumiałem z artykułu??