Internet

Nowy Chrome sam przetłumaczy treść strony

Jakub Kralka | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Jakub Kralka
2 komentarze Dyskutuj z nami

Internet jeszcze nigdy nie miał okazji być równie globalny. Nowa beta przeglądarki internetowej Google Chrome zawiera opcję automatycznego tłumaczenia zagranicznych stron na wybrany przez nas język.

Choć dziś wpisanie adresu internetowego multitranslatora od Google (o którym śmiało można powiedzieć, że jest najlepszy na rynku) nie zajmuje wiele czasu, to jednak takie rozwiązanie charakteryzuje dość spora wygoda. Przeglądarka automatycznie wykrywa język odwiedzanej witryny, a następnie za pomocą rozsuwanego menu prosi o wybór dialektu, na który chcemy dokonać translacji.

Redaktorzy mashable.com zauważają, że tego typu rozwiązanie jest bardzo wygodne, szczególnie podczas przeglądania coraz liczniejszych stron azjatyckich. Niestety na dzień dzisiejszy przeglądarka nie zawsze prawidłowo radzi sobie z rozpoznawaniem języków, szczególnie jeśli tekstu jest mało. Prawdopodobnie funkcja ta będzie jednak rozwijana. Najlepiej przetestować ją samemu w nowej wersji BETA przeglądarki.

Zwłaszcza, że system szybkiego tłumaczenia to nie jedyne usprawnienie. Zmienią się także ustawienia związane z ochroną prywatności użytkownika, a także możliwość kontroli ciasteczek, skryptów czy plug-inów pod kątem indywidualnych stron www.

Źródło: Mashable

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    tłumacz googlowy działa świetnie, kiedyś coś sprawdzałem, takich kwiatków to nawet w liceum ludzie nie tworzyli :E
  • avatar
    Konto usunięte
    Wie ktoś jak wyłączyć ten cholerny pasek? :S