Procesory

Nowy Intel Atom D410 na początku 2010 roku

przeczytasz w 1 min.

Niedawno pisałem o nowym produkcie Intel'a, którym jest dwurdzeniowy procesor Atom 510. Chwilę później pojawiła się informacja o kolejnym nowym procesorze, również Atomie, jednak nie dwurdzeniowym, a jednordzeniowym oznaczonym jako D410.

Jak wspomniałem jest tylko jedna duża różnica - liczba rdzeni. Jednak Intel zdecydował się, że trafi on do produkcji dopiero w czwartym kwartale bieżącego roku (końcowe tygodnie października), a do sklepów trafi na początku na początku 2010 roku.

Gigant ma świadomość, że rynek lepiej przyjmie się procesor dwu-rdzeniowy, a dopiero później jedno rdzeniowy. Stąd też tak odległy termin produkcji.

Końcowe próbki procesora pojawić się mają w 36 tygodniu bieżącego roku, lub pod koniec sierpnia.

Źródło: Fudzilla

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Nie wiem.Chyba intel cofa się w rozwoju.W 2011 okaże się że na rynku jest więcej jednordzeniowców intela niż układów dwu i czterodzeniowych
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Bardzo cenie sobie Atoma :) Jeden z najlepszych procesorów jakie wyprodukował Intel:) Czekam na 2 rdzenie(można być pewnym ze będzie posiadał wysoką kulturę pracy:) lecz poczekajmy z radością do podania ceny)
   • avatar
    Lightning
    0
    Napewno nie przesiąde się na kompa z procesorem jednordzeniowym - nawet gdyby był on wmiarę wydajny to będzie bardzi drogi. AMD rządzi!!!
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Tiaa jasne już widze super jednordzeniowce które rozwalają INTEL core i7, albo Phenoma2.....