Karty graficzne

Nvidia pracuje nad kartami graficznymi Ampere - produkcją zajmie się Samsung?

przeczytasz w 1 min.

W sieci pojawiły się wiarygodne plotki na temat kolejnej generacji kart graficznych. Nvidia planuje przenieść produkcję do Samsunga i wykorzystać bardziej dopracowaną litografię.

Karty graficzne Nvidia Turing jeszcze bardziej podniosły poprzeczkę w kwestii wydajności i opłacalności komputerów i laptopów. Nieoficjalnie wiadomo, że producent już pracuje nad kolejną generacją układów. Czego możemy się spodziewać?

Producent póki co nie chce ujawniać żadnych szczegółów na temat nowej generacji kart graficznych, ale w sieci już pojawiają się wiarygodne plotki na ten temat (mimo wszystko radzimy do nich podchodzić z ograniczonym zaufaniem).

Serwis DigiTimes twierdzi jakoby Nvidia zawiesiła współpracę z TSMC, a kolejna generacja GPU miałaby być produkowana przez Samsunga w 7-nanometrowej litografii. Niższy proces z pewnością pozwoliłby zwiększyć efektywność energetyczną.

To jednak nie koniec rewelacji. Nieoficjalnie mówi się, że nowa generacja kart graficznych będzie należeć do generacji Ampere i zadebiutuje już przyszłym roku (dwa lata po premierze Turingów). Czy tak będzie rzeczywiście? Pozostaje nam czekać na kolejne przecieki.

Źródło: Guru3D (DigiTimes)

Warto zobaczyć również:

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  1
  Dawać mie RTXy 3000! :)
  • avatar
   Preston2009
   0
   Ciekawe czy będzie tak samo jak z prockami dla Apple.
   • avatar
    Aquagen
    -1
    Miejmy nadzieję, że Ampere będzie pierwszą rodziną kart z obsługą DisplayPort 1.5, przez co nie będą musieli używać takich obejść jak AMD z wykorzystaniem Thunder Bolta 3 do obsługi monitora 6k od Apple'a.

    Witaj!

    Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
    Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

    Połącz konto już teraz.

    Zaloguj przez 1Login