Karty graficzne

Ujawniono kartę GeForce MX350 - Nvidia szykuje podwójnie odgrzewanego kotleta?

przeczytasz w 1 min.

"Nowy" model znajdzie zastosowanie w niedrogich laptopach. Nie powinniśmy jednak oczekiwać rewolucji - będzie to "rebrand" modelu z 2017 roku.

Nadchodzący rok ma przynieść nową generację kart graficznych Nvidia Ampere. Na tym jednak się nie skończy, bo producent przy okazji planuje odświeżyć słabsze modele dla laptopów… trzeci raz pod rząd.

Na stronie Lenovo pojawiła się dokumentacja laptopa Ideapad S540-13IML. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że specyfikacja urządzenia przewiduje konfiguracje z kartą graficzną Nvidia GeForce MX250 lub GeForce MX350. Problem jednak w tym, że ta druga jeszcze nie została zapowiedziana przez producenta.

Lenovo ideapad S540-13IML - GeForce MX350

Nvidia szykuje kartę GeForce MX350?

Czym jest GeForce MX350? Tego do końca nie wiadomo, ale najprawdopodobniej jest to odświeżona wersja GeForce MX250 (a więc tak naprawdę odświeżona wersja GeForce MX150 – karty z 2017 roku bazującej na rdzeniu Pascal GP108). Na taki scenariusz może wskazywać informacja, iż obydwa układy dysponują 2 GB pamięci VRAM.

Jeżeli trop okazałby się prawdziwy, nie powinniśmy oczekiwać rewolucji. Będzie to starszy model wydany pod nowym oznaczeniem – dobra propozycja dla słabszych modeli, która poradzi sobie z multimediami i prostymi grami w niskich ustawieniach graficznych.

Nie można jednak wykluczyć scenariusza, że to zupełnie nowy chip np. z generacji Ampere.

Kiedy premiera laptopów z GeForce MX350?

Nowa karta i wyposażone w nią laptopy zapewne pojawią się na początku przyszłego roku, lecz nie powinniśmy tutaj oczekiwać głośnej premiery na miarę kart GeForce RTX 20. Inna sprawa to to, że chyba nikt nie czeka na premierę podwójnie odgrzewanego kotleta Nvidii...

Źródło: Twitter @ uzzi38

Warto zobaczyć również:

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  5
  Przyznam że osobiście zakończyłem przygodę z nvidią, mają skłonności do chamskich zagrywek a nawet oszustw, zamykają technologie, windują ceny i dość szybko olewają należyte wsparcie swoich poprzednich generacji GPU.
  Jednak trzeba być uczciwym i w tym przypadku za wcześnie aby mówić o 3-cim wcieleniu tego samego procesora pod nowa nazwą. 2GB VRAM to za mało aby wyciągać takie wnioski.
  Osobną sprawą jest że w segmencie LowEnd rebranding jest powszechnie stosowany, tutaj nie trzeba ani wysokiej wydajności ani najnowszych technologii (wymagających wysokiej wydajności). Pacale miały dobrą sprawność energetyczną więc... bądźmy obiektywni... najdłużej odgrzewa się najbardziej udane generacje. Tak jak kiedyś AMD robili z tanimi i bardzo popularnymi w niskiej półce Radeonami HD5770.
  • avatar
   Pixel
   2
   I pewnie dalej słabe karty bez wsparcia NVENC.
   • avatar
    Sander Cohen
    1
    Po. Raż. Ka.
    • avatar
     htm72
     0
     Dalej ,dalej .x