Karty graficzne

Nvidia porzuci wsparcie dla starszych kart graficznych GeForce

przeczytasz w 1 min.

Decyzja producenta była do przewidzenia, bo już od jakiegoś czasu kluczowe poprawki dotyczyły jedynie najnowszych serii.

Nvidia <a  data-cke-saved-href=

Co prawda najnowsze sterowniki graficzne Nvidia GeForce są kompatybilne z kartami graficznymi z serii GeForce 8000 – 700, ale już od jakiegoś czasu istotne wsparcie producenta ogranicza się jedynie do najnowszych serii GeForce 400 – 700. Nvidia postanowiła zatem porzucić optymalizację dla najstarszych akceleratorów graficznych.

Mowa tutaj o mobilnych kartach z serii GeForce 7000, 8000, 9000, 100, 200 i 300, desktopowych z serii GeForce 8000, 9000, 100, 200, 300 i 400 (jedynie GeForce 405), a także profesjonalnych Quadro CX, FX, NVS i Plex w wersjach mobilnych i desktopowych. Ostatnie sterowniki z ich obsługą i krytycznymi poprawkami należeć będą do serii R340, a ich wsparcie techniczne będzie trwać do 1 kwietnia 2016 roku. Kolejna wersja – R343 - już całkowicie przestanie obsługiwać wymienione akceleratory graficzne, a więc będzie interesować jedynie posiadaczy najnowszych konstrukcji.

Pełną listę akceleratorów, którym skończy się wsparcie techniczne znajdziecie na stronie producenta. Zachęcamy również do pobrania najnowszej wersji sterowników graficznych dla kart GeForce.

Źródło: Nvidia

Komentarze

48
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  11
  Nie zrobią już lepszej karty od 8800 Ultra, kto miał to wie
  • avatar
   davidoff
   6
   Nareszcie ! może teraz będzie widać różnice sterownikach jak kiedyś. Zaraz zacznie się płacz i lament moja 8800GT nie wspierana ludzie jak ma być postęp to tak musi być......

   Moim zdaniem do 4 "pokoleń powinni wspierać" czyli do 4lat, rozumiem programistów jak oni mają zoptymalizować sterownik do karty wydanej w 2014 i 2004 roku???? tak się nie da inny proces technologiczny inna konstrukcja zresztą o czym tu gadać... tak jak teraz jest OK.

   Moim skromnym zdaniem dobre posunięcie grafiki na przód może to nowe konsole spowodowały zmiany w Nvidii ( czyżby szykuje się walka z AMD z Mantle na czele ??? ) zobaczymy czas pokaże....
   • avatar
    mgkiler
    5
    do 2016 roku to już totalnie każdy zdąży zmienić kartę graficzną.

    Ja dalej lece na GTX-260, ale przed wydaniem Wiedźmina 3 planuje zmienić na coś za okolo 600-700zł.
    • avatar
     apuk666
     4
     Trzeba być gamoniem żeby uaktualniać stery do starszych kart graficznych. Ja na gtx460 używam 260.89. Na coraz to nowszych fps'y idą stopniowo w dół.
     • avatar
      Konto usunięte
      4
      To było jeszcze jakieś wsparcie dla mojego gtx'a 9800? Jak ostatnio ściągnąłem najnowsze stery ze strony nvidia, to połowę gier wywalało... super mi wsparcie.
      • avatar
       Konto usunięte
       2
       Mój 8800 gt już z 7 lat śmiga zbieram na nową, ale już takiej fajnej chyba nigdy nie kupie:)
       • avatar
        Silver
        0
        Trochę dziwne, że wycofują serie 8000, 9000 oraz świeższe; skoro dają sobie radę z nowymi tytułami. Moim zdaniem powinni zrobić wykaz kart, które nie będą miały wsparcia.
        • avatar
         Balrogos
         -1
         Moim zdaniem od dawna powini zaprzestac bo tam nie ma i tak czego optymalizowac, to co mialo byc zoptymalizowane zostalo zapewne po 2 latach od wydania karty graficznej.
         • avatar
          Oldboy
          -4
          Wiekszosc nowych gier wyaga mocnego procka X4 i coraz czesciej 6 giga ramu Grafika nie jest az tak bardzo istotna jak kiedys
          • avatar
           Pepec9124
           -11
           Jesteście serwisem plotkarskim ? Karty poniżej fermi zostaną przeniesione do sterownika legacy który jest cały czas aktualizowany.
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            Pokaż źródło z którego czerpiesz informacje, że 8800 ultra była produkowana w 65nm procesie, śmiało. Pomyliłeś ją pewnie z jakąś mobilną kartą z serii 8, bo akurat topowe w niej modele są w 65nm.
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             Moj poczciwy 9800m gts zostal porzucony w dniu premiery ale stery mozna bylo updatowac w inny sposob wiadomy dla oosiadaczy gamingowych laptopow....
             • avatar
              Konto usunięte
              0
              To deweloperzy powinni się dostosować gry i patche do nich do aktualnych sterowników. A nie że trzeba co nową grę aktualizować sterownik karty graficznej.
              • avatar
               Konto usunięte
               0
               To deweloperzy powinni się dostosować gry i patche do nich do aktualnych sterowników. A nie że trzeba co nową grę aktualizować sterownik karty graficznej.
               • avatar
                Konto usunięte
                0
                sry za double posta
                • avatar
                 scoobydoo19911
                 0
                 Szkoda że będę musiał się z moim gtx260 pożegnać. ale to i tak przyjemne że tak długo wytrzymał, gównie dzięki konsolom :)