Karty graficzne

Nvidia kończy z wydawaniem sterowników dla 32-bitowych systemów

Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
18 komentarzy Dyskutuj z nami

Decyzja "zielonych" nie powinna nikogo dziwić, bo w obecnych czasach mało kto korzysta z 32-bitowych systemów.

Korzystacie z karty graficznej Nvidia i 32-bitowego systemu operacyjnego?  Jeżeli tak, to nie mamy dla Was dobrych wieści – producent kończy z wydawaniem sterowników graficznych dla takich systemów.

Ostatnie sterowniki dla 32-bitowych systemów operacyjnych to te z serii 388, natomiast zmiany zostaną wprowadzone wraz z pojawieniem się serii 390. Według komunikatu producenta, kolejne sterowniki będą dostępne dla systemów Microsoft Windows 7, Windows 8/8.1, Windows 10, Linux i FreeBSD, ale już tylko w wersjach 64-bitowych.

Decyzja Nvidii właściwie nie powinna nikogo dziwić, bo popularność 32-bitowych systemów jest znikoma (wg statystyk platformy Steam korzysta z nich poniżej 2% graczy). Warto dodać, że wcześniej na podobny krok zdecydowało się AMD - najnowsze sterowniki graficzne dla kart Radeon też są wydawane tylko dla systemów w wersji 64-bit.

Źródło: Nvidia, Steam, AMD

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Foxy the Pirate
  Nareszcie.
  17
 • avatar
  deton24
  Ile Ci płacą za te brednie?
  -2
 • avatar
  Rayzer
  Jeśli ktoś gra na 32-bitowym systemie, to jego komputer nie dysponuje ogromną mocą obliczeniową. Pobieranie sterowników, mając kartę, która i tak nie podoła nowszym grom, mija się z celem.
  -3
 • avatar
  krzychopata
  Przydałoby się też wreszcie koniec wsparcia dla Windows 7 i wspierania już tylko Windows 10!
  Im szybciej zostanie porzucony ten przestarzały system tym lepiej dla graczy, bo wtedy Directx 11 odejdzie do lamusa i na dobre rozpocznie się era Directx 12!
  -29