Tablety

Nvidia Shield Tablet dostanie niezłego kopa - nadchodzi wersja z potężnym Tegra X1

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
25 komentarzy Dyskutuj z nami

Nvidia Shield Tablet to bezsprzecznie jeden z najwydajniejszych tabletów dostępnych na rynku. Producentowi to chyba jednak nie wystarcza.

Nvidia Shield Tablet

Nvidia Shield Tablet to bezsprzecznie jeden z najwydajniejszych tabletów dostępnych na rynku i miano to jeszcze przez pewien czas z pewnością będzie mu przysługiwało. Producentowi to chyba jednak nie wystarcza.

Z najnowszych doniesień wynika bowiem, iż producent szykuje odświeżoną wersję przywołanego urządzenia. Najważniejszym elementem specyfikacji nowej propozycji ma być zaprezentowany na początku stycznia procesor Tegra X1.

W takim przypadku spodziewać należy się jeszcze większych mocy obliczeniowych, ponieważ Tegra X1 zapewnia wydajność około dwa razy większą niż Tegra K1, która drzemie w obecnej wersji Shield Tablet. Trudno się jednak temu dziwić, skoro zastosowano tu 256-rdzeniowe GPU Maxwell oraz 8 rdzeni CPU - 4 Cortex-A57 i 4 Cortex-A53.

Tegra X1

Niestety jednocześnie nie pojawiło się więcej informacji odnoście specyfikacji. Najprawdopodobniej producent nie zdecyduje sie jednak na zwiększenie gabarytów, a zatem cały czas mówilibyśmy o 8" ekranie. Jako pewniaka typować można natomiast system Google Android w najnowszej wersji.

Pozostaje nam czekać na więcej konkretów.

Źródło: phonearena, techrival

Komentarze

25
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bvcxz
  Tymczasem https://forums.geforce.com/default/topic/809388/don-t-you-dare-nvidia-/
  3
 • avatar
  Konto usunięte
  Taką wydajność to ja rozumiem ;) 1080p + bardzo wydajny procesor i układ graficzny, a wtedy nawet najgorzej zoptymalizowane gry będą śmigać płynnie.
 • avatar
  szynszyl1337
  Żeby nie wyszło ja z GTX 970 czy G-sync.
  -1
 • avatar
  Kieresz
  shield + ipega 9023...najlepszy handheld na rynku
  -3
 • avatar
  Konto usunięte
  Jeszcze trochę i pokażą AMD gdzie jest miejsce jej next-genów i będzie wstyd, bo Sony zapowiedziało 10-letni okres życia tych konsol.
  -6
 • avatar
  PL_SBX
  1. Tylko aby znowu nie zrąbali czegoś.
  2. Pewnie się grzeje i będą wyłączali pół układu albo takty zmniejszą i nie będzie takiej wydajności.
  -6
 • avatar
  Konto usunięte
  Wszystko fajnie, tylko ze nowy tegry zatraciły jakikolwiek sens. Juz poprzednich generacji nie dali się wsadzić do telefonów. X1 ma tdp jak coreM z którymi nie może się realnie równać.
 • avatar
  R2rr0
  Gadżety mobile oferują naprawdę coraz mocniejsze bebechy. Niedługo dościgną kompy :)
 • avatar
  Tabalan
  Cytat Nvidii: "By contrast Tegra X1 sips less than 15 watts of power.”
  Nawet zakładając optymistyczną wersję 10 W, to jest już to półka i3/5/7 w wersji Y (Haswell, nie ma Broadwelli Y, jest Core M, ale ma on 4,5 W TDP).