Karty graficzne

Nvidia przyspiesza kartę Titan Xp w profesjonalnych zastosowaniach

przeczytasz w 1 min.

Titan Xp to topowa konstrukcja producenta, ale do tej pory nie cieszyła się aż takim zainteresowaniem ze strony profesjonalistów.

Kilka miesięcy temu na rynku zadebiutowała karta Nvidia Titan XP, a więc topowa konstrukcja dla graczy i entuzjastów. Profesjonaliści nie mieli jednak z niej dużego pożytku… aż do dzisiaj, bo Nvidia udostępniła nowe sterowniki, które odblokowują jej osiągi w profesjonalnych zastosowaniach.

Titan Xp wykorzystuje układ graficzny Pascal GP102 z 3840 procesorami strumieniowymi, którego moc obliczeniowa sięga 12,14 TFLOPS. Ponadto na pokładzie znalazło się 12 GB pamięci GDDR5X 384-bit o przepustowości 547,7 GB/s. Parametry te pozwalają na komfortową rozgrywkę w najnowszych grach w jakości 4K.

Producent udostępnił testowe sterowniki GeForce 385.12 Beta, które mają zwiększać osiągi akceleratora w profesjonalnych zastosowaniach (przykładowo w pakiecie Autodesk Maya osiągi są nawet 3-krotnie wyższe). Zainteresowanych odsyłamy do strony producenta z nowymi sterownikami.

Dziwnym trafem nowe sterowniki udostępniono po premierze modeli AMD Radeon Pro Vega Frontier Edition i Radeon Pro WX 9100. Czyżby więc „zieloni” przestraszyli się nowych, topowych kart konkurencji?

Źródło: Nvidia, TechPowerUp

Komentarze

31
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kitamo
  2
  "Dziwnym trafem nowe sterowniki udostępniono po premierze modeli AMD Radeon Pro Vega Frontier Edition i Radeon Pro WX 9100. Czyżby więc „zieloni” przestraszyli się nowych, topowych kart konkurencji?"

  oj Paweł Paweł.
  Jestem pewien że narobili w pieluchę dosłownie, bo mając kilka modeli quadro które są nadal wydajniejsze od Vegi musieli koniecznie dac obsluge do titana.
  No normalnie strach się bac.
  • avatar
   Blejd
   1
   Może przerobią te stery i do 1080ti będą pasować:)
   • avatar
    kombajn
    1
    Po odblokowaniu sterowników karta dostała skrzydeł w zastosowaniach profesjonalnych czyli nic się nie zmieniło i Geforca od Quadro różnią tylko sterowniki a konkretnie na Geforcach stery są sztucznie blokowane bo 3 krotnie wyższy wynik to nie jest jakaś tam optymalizacja tylko zwyczajne odblokowanie dodatkowej funkcjonalności sprzętu.
    • avatar
     Balrogos
     0
     A nie dalo rady zianstalowac sterownikow od profesjonalnej serii nv? gdzies kiedys czytalem ze goscie robili zmodyfikowane steyr co oblokowywuje mozliwosciw takich zastosowaniahc na tych najlepszych kartach.
     • avatar
      wasptak
      0
      "Dziwnym trafem nowe sterowniki udostępniono po premierze modeli AMD Radeon Pro Vega Frontier Edition i Radeon Pro WX 9100. Czyżby więc „zieloni” przestraszyli się nowych, topowych kart konkurencji?" o wydajności 1080 ? Tak, na pewno zieloni są przerażeni :)
      • avatar
       sambaverde
       0
       Czytam te komentarze odnośnie "pazerności" nVidii i zaczynam się zastanawiać czy gdyby to autor posta produkował GPU miałby takie same zapatrywanie na ten temat?
       Biznes jest biznes. Sklepy internetowe potrafią za ten sam dooperel w innej odmianie kolorystycznej zaśpiewać 3~4 razy tyle i jakoś bulwersacji nie ma.
       Dorośnijcie wreszcie :)