Gry

45 minut z Observation - horrorem, w którym jesteś sztuczną inteligencją na stacji kosmicznej

przeczytasz w 1 min.

Jeszcze przed końcem tego miesiąca na rynku zadebiutuje Observation – intrygujący miks horroru i thrillera z akcją osadzoną na stacji kosmicznej.

Nie jest to może najgłośniejsza premiera maja, ale ostatecznie może być jednym z największych zaskoczeń tego miesiąca. O czym mowa? O Observation, a więc kosmicznym miksie horroru i thrillera o nietypowych założeniach. Na kanale Game Informer pojawił się 45-minutowy zapis rozgrywki, pozwalający się z nimi zapoznać.

Observation screen 1

Akcja (tworzonej przez niezależne szkockie studio No Code) gry Observation toczy się na stacji kosmicznej, na której coś zdecydowanie poszło nie tak. Nie wcielamy się jednak w astronautę, jak ma to miejsce zazwyczaj, lecz w sztuczną inteligencję o nazwie S.A.M. Naszym zadaniem wykonywanie rozmaitych zadań z wykorzystaniem pokładowych systemów sterowania oraz – przede wszystkim – szeroko rozumiany monitoring (trochę jak w Five Nights at Freddy’s).

Observation screen 2

W Observation doceniona przez graczy ma być przede wszystkim niepokojąca atmosfera z dominującym poczuciem bezsilności oraz wciągająca opowieść o zdarzeniach, jakich doświadcza dr Emma Fisher, której zespół w tajemniczych okolicznościach zniknął bez śladu. Rozwiązywaniu zagadek i odkrywaniu mrocznych sekretów pecetowcy i posiadacze konsol PlayStation 4 będą mogli oddawać się od 21 maja. Już teraz natomiast zostawiamy was ze wspomnianym materiałem…

Observation – gameplay (45 minut):

Źródło: Game Informer, GamingBolt

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    pawluto
    2
    Wreszcie coś nowego.