SSD

OCZ: Najszybszy dysk SSD na świecie

przeczytasz w 1 min.

200, 300 MB/s w prędkości zapisu to za mało? Co powiesz na to, że OCZ planuje dysk SSD który może osiągać 1.3 GB/s w odczycie i 1.2 GB/s w zapisie?

Firma pokazała prototyp dysku (pamięci) PCIe Z88, który jeszcze w tym roku powinien trafić na rynek. Z informacji przedstawionych przez OCZ, rozwiązanie ma zaspokoić zapotrzebowania użytkowników biznesowych i instytucji, dla których priorytetem jest szybkość, dopiero później koszt zakupu.

Rozmiary "dysku" wahają się od 512 GB do 2 TB. Oczywiście pojawi się też wersja o pojemności 1TB. Ciekawe jest to, że wersję o rozmiarze pamięci 512 GB można będzie łatwo zmodernizować jeśli ma się banki pamięci podobne (uwaga - podobne) do modułów SODIMM. Oczywiście proszę nie mieć wątpliwości. Mowa tylko o podobieństwie rozwiązań.

Na rynku, wersja 2 TB będzie prawdopodobnie dostępna w cenie około 7000 $ ale to tylko cena wstępna i nigdzie nie jest powiedziane, że nie będzie jeszcze drożej.

Jeśli szybkość ma dla Ciebie najważniejsze znaczenie i możesz sobie na to pozwolić, to prawdopodobnie będzie to najlepszy dysk na rynku.

Źródło: Fudzilla

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  20 000,- i mamy "porzadny" dysk:P
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   do serwera jak znalazł :D żaden caching nie potrzebny wtedy skoro z bazy/file systemu można wyciągnąć dane z prędkością prawie jak odczyt RAMu.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Nie mam miejsca:P
    • avatar
     juggler
     0
     To wygląda jak stare karty graficzne na PCI. Z pół metra długości, mały czarny radiator, zielona płytka i mnóstwo kości pamięci z możliwością dokładania.
     • avatar
      b1tzz
      0
      Nie ma wersji 64GB? System sobie postawić na takim "czymś" i zamiast minuty, system by się wczytywał 10s...
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Ciekawe czy jest bootowalny :D Jeden z dyskówm Fusionio nie jest.
       • avatar
        Warmonger
        0
        Nie wiem, po co komukolwiek dysk o takich parametrach, ale używanie go jako RAM wydaje się wcale nie głupie i prawdopodobnie dalszy rozwój pamięci pójdzie w tym kierunku. Nie potrzebujemy coraz to większych dysków (i tak nie dacie rady obejrzeć tylu hentai :P), liczy się szybkość przetwarzania danych.
        Mam nadzieję, że wraz z rozwojem SSD problem memory wall zostanie przezwyciężony - nikt nie będzie zainteresowany pamięcią RAM, której szybkością dorównuje dysk twardy.
        • avatar
         Tomek Stiller
         0
         Ten dysk nie jest ani najszybszy, ani najdroższy. I/O Drive Octal wyciąga 6GB/s i jakieś 800000 IO/s. Na dodatek jest "dostępny" w wersji o pojemności do 5TB. Oczywiście nikt przy zdrowych zmysłach nie kupuje tych produktów, żeby postawić na tym OS... Są inne zastosowania w których ta cena, nie jest najważniejsza ;)
         • avatar
          ElFi_
          0
          Z88? Chyba P-88 - przynajmniej taki jest na zdjęciu, i nie wyciągnie nawet 1GB/sec - ma za cienki kontroler.