SSD

OCZ Vertex Turbo - szybki SSD

przeczytasz w 1 min.

Firma OCZ po wprowadzeniu do sprzedaży dwóch serii dysków SSD opartych na pamięciach NAND Flash MLC - Vertex i SLC - Vertex EX, zdecydowała się na zaprezentowanie produktu jeszcze bardziej ekskluzywnego -Vertex Turbo. To gama modeli o pojemnościach 32, 64, 128 i 256 GB, których kontrolery Indilinx i kostki pamięci SLC  zostały starannie wyselekcjonowane, aby zapewnić użytkownikom jeszcze większą wydajność.

Nowa seria dysków cechuje się prędkościami odczytu na poziomie 278 MB/s i zapisu 213 MB/s, interfejsem  SATA 3Gb/s i pamięcią podręczną o pojemności 64 MB. 

Nowe dyski zaoferują transfery większe o 10 proc. od standardowych modeli za cenę 10 proc. od nich wyższą.

Napędy maja być dostępne w ciągu kilku tygodni, w cenach od 150 dol. za 32 GB, do 800 dol. za 128 GB. Cena wersji 256 GB nie jest jeszcze znana.
 

Producent podał także inną istotną informację dotyczącą problemu spadku wydajności w napędach SSD - po aktualizacji oprogramowania napędów OCZ Vertex i Vertex EX do najnowszych wersji spadek wydajności jest znacznie mniej odczuwalny, a poza tym możliwe jest użycie firmowego programu WIPER.exe 0525 (jeszcze w wersji beta) do wymazania zawartości komórek oznaczonych jako nieużywane. 

Program ten ma charakter przejściowego rozwiązania, gdyż nowa wersja systemu operacyjnego z Redmond, Windows 7, wspierać już będzie funkcję TRIM, odpowiedzialną za usuwanie zawartości komórek oznaczonych jako nieużywane (która już jest zaimplementowana w systemach Linuksowych).

Źródło: TCMagazine.com

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  XaRaDaS
  0
  Ale wysyp dysków SSD tylko, żeby jeszcze tak ceny ładnie poleciały w dół :D
  • avatar
   Warrk
   0
   Caly czas leca tylko cos za wolno, ale mysle ze jak tak dalej pojdzie to na gwizdke juz duzo ludzi bedzie sobie moglo na jakies 32 lub 64GB pozwolic. Adzieki nowym kontrolerom i programom do TRIM'owania wydajnosc pozostanie tak samo dobra jak na samym poczatku.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Hmm, parametry "na papierze" teoretycznie lepsze ma od Intel'a X25-E, ale ciekaw jestem czy faktycznie na każdej płaszczyźnie jest lepszy...
    Tyle zachwytów nad tym Intelem w internecie można spotkać, że chyba coś w tym musi być...
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Gdyby tak cena była w cenie zwykłych dysków to było by świetnie ;)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Ciekawe, czy ktoś to w ogóle kupuje z przeciętnych użytkowników, bo cena za 1GB wychodzi powalająca :/