Audio

Odświeżony iPod Nano: nowe funkcje w starej obudowie

przeczytasz w 1 min.

Firma Apple podczas swojej ostatniej konferencji opublikowała nowe wiadomości na temat tegorocznej edycji jednego ze swoich najpopularniejszych urządzeń, mianowicie iPoda Nano. Odświeżona wersja tego odtwarzacza nie wnosi może jakichś rewolucyjnych nowości, ale z pewnością jest kolejnym godnym uwagi urządzeniem kalifornijskiego giganta.

Nowy iPod Nano

Sama konstrukcja iPoda Nano niewiele się zmieniła – to wciąż mały i podręczny odtwarzacz z kwadratowym ekranem 240 x 240 pikseli. Zmiany dotknęły jednak oprogramowania urządzenia – otrzymamy odświeżony interfejs, w którym podstawową nowością są duże ikony, które mają znacznie ułatwić przemieszczanie się w menu. Ci jednak, którzy przyzwyczaili się już do czterech małych ikonek, otrzymają możliwość pozostania przy takich ustawieniach.

Nowy iPod Nano

Nie zabrakło oczywiście znacznie ułatwiającej i uprzyjemniającej sterowanie urządzeniem funkcji Multi-touch, a także radia FM. Firma Apple nie zapomniała także o jednej z kluczowych kwestii w odtwarzaczach - akumulatorze. Jedno ładowanie, według informacji producenta, ma zapewnić nawet 24 godziny ciągłego odtwarzania.

Nowy iPod Nano

W Apple uświadomiono sobie również, że posiadacze iPodów Nano często używają tych urządzeń, jako zegarka czy też z powodu niewielkich rozmiarów jako odtwarzacza przy uprawianiu sportu. Dlatego też, nowa wersja ma 16 nowych tarcz zegarów oraz ulepszone opcje sportowe – Nano wyposażony został w przyspieszeniomierz, stoper, kalkulator kalorii itp.

Nowy iPod Nano

Nowy iPod Nano jest już dostępny w sklepach. Co ważne, Apple zdecydowało się także na obniżenie dotychczasowych cen. Teraz, za wersję z pamięcią 8 GB zapłacimy 599 złotych, a za 16 GB – 699 złotych.
 

Więcej o Apple:

Źródło: digitaltrends, Apple

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  Zdziwli mnie brakiem większych zmian w iPodach. Myślałem, że w tym roku wypuszczą nano 7g, których będzie połączeniem 5g i 6g. ;) Dla mnie jest on za mały i mało wygodny (np w zimie gdy jest w kieszeni nie zmienię na czuja piosenek). Dlatego ciągle towarzyszy mi 5g. :)
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   "Apple zdecydowało się także na zniżenie dotychczasowych cen" - proponuje obniżenie cen, a nie zniżenie - to raczej nie po polskiemu ;)
   • avatar
    Konto usunięte
    -1
    700 zł to cena tragiczna dla Polaków, za tą cene można kupic np nettopa z wifi.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     700zł za mp3 wielkości zegarka lol ciekawe kto w polsce to kupuje. 100zł więcej i masz pełnoprawnego smartfona np. samsung wave 2:)))
     • avatar
      Marked
      0
      700 zł za odtwarzacz mp3 dobre :)