Ciekawostki

Podatki płacone bitcoinami

przeczytasz w 1 min.

W stanie Ohio zdecydowano się na umożliwienie przedsiębiorcom wywiązywania się ze skarbowych obowiązków z wykorzystaniem kryptowaluty Bitcoin.

Jedną z największych przeszkód na drodze popularyzacji kryptowalut jest to, że potencjalnych sposobów na ich wykorzystanie jest dość niewiele. Powoli się to jednak zmienia i do płatności w bitcoinach przekonują się także te poważniejsze instytucje.

Jak możemy przeczytać na łamach serwisu TechCrunch, władze amerykańskiego stanu Ohio uruchomiły specjalną platformę, dzięki której przedsiębiorcy mogą płacić podatki, wykorzystując właśnie „wirtualne pieniądze”. 

Natychmiastowa realizacja transakcji, bezpieczeństwo i przejrzystość – te trzy cechy są wymieniane jako powody, dla których zdecydowano się na taki krok. W natychmiastowej zamianie bitcoinów na dolary (eliminującej problem wahającego się kursu) pomoże natomiast start-up BitPay. 

Bitcoin monety

Władze stanu Ohio postanowiły wprowadzić taką opcję nie tylko dla firm, które mają siedzibę główną w tym stanie, ale też innych przedsiębiorstw, które w nim działają. Aktualnie obsługiwany jest tylko Bitcoin, ale niewykluczone jest dodanie innych kryptowalut w przyszłości.

Nad podobnymi rozwiązaniami zastanawiają się również władze innych stanów. Wkrótce do Ohio mogą dołączyć między innymi Arizona, Georgia i Illinois.

Źródło: TechCrunch, The Verge. Foto/ilustracje: AaronJOlson/Pixabay (CC0) (1), QuinceMedia/Pixabay (CC0) (2)

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  rlistek
  3
  Lmao. Przecież bitcoin od dawna sukcesywnie taci z dnia na dzień i nie ma praktycznie możliwości, żeby ten trend się odwrócił.

  Kto miał na tym zarobić już dawno zarobił. Teraz tylko jeszcze ostatni frajerzy tracą swoje oszczędności.
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   bitcoin ma bardzo wysokie koszty transferu, więc nie widzę sensu.
   • avatar
    Kenjiro
    1
    Dodam do powyższych, że to jest idealny sposób na powiązanie ID portfeli z konkretnymi osobami, które płacą podatki. Do tej pory trzeba było uzyskać informację z np. jakiegoś kantoru, a tak by sam właściciel powiadomił kto zacz ;-).