Smartfony

OnePlus 5 z aktualizacją ważną dla lubiących nagrywanie w 4K

przeczytasz w 1 min.

Najnowsza aktualizacja smartfona wprowadza wsparcie EIS przy nagrywaniu w 4K.

OnePlus 5 to smartfon udany, aczkolwiek robiący zdecydowanie mniejsze wrażenie niż poprzednicy. Cierpi na kilka mankamentów, a jeden z najpoważniejszych zarzutów to brak optycznej stabilizacji obrazu (OIS) w aparacie. Producent stara się to kamuflować, o czym przypomniała najnowsza aktualizacja.

Smartfon, a właściwie jego aparat, może pochwalić się jedynie elektroniczną stabilizacją obrazu (EIS). Nie trzeba chyba przypominać, że jest ona zdecydowanie mniej skuteczniejsza. W OnePlus 5 musi jednak użytkownikom wystarczyć. Do tej pory nie była jednak dostępna przy nagrywaniu w 4K, a jedynie niższych rozdzielczościach.

Zmienia się to po aktualizacji OxygenOS 4.5.7, która trafia właśnie na smartfona. Skupia się ona głównie na wyeliminowaniu błędów, niemniej pojawiają się też nowe funkcje. Ta najważniejsza to dodanie wsparcia EIS przy nagrywaniu w 4K.

OnePlus 5 aktualizacja

Większej dawki informacji na temat smartfona szukać możecie w naszej recenzji. Sporo uwagi poświęciliśmy także kwestii foto-wideo.

Źródło: phonearena

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  misiek12_sdz
  2
  Teraz niech jeszcze poprawią nagrywanie w kodeku h.264 baseline. 4k w profilu sprzed 10 lat to jakaś pomyłka.
  • avatar
   GodOfWAR
   -1
   I dobrze, ze jakoś wspierają.
   Sony np olał Xpoerie XZ Premium jeśli chodzi o aktualizacje softu kompletnie, wychodzą tylko security patche od Google...
   • avatar
    mayer_30
    0
    Co producent stara się kamuflować? Napisali, że dodali EIS do video 4K czy, że usprawnili tą funkcję. Od początku było wiadome, że nie ma stabilizacji w 4K i nikt tego nie ukrywał.