Oprogramowanie

OpenOffice.org 3.1

Luxierre | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Luxierre
6 komentarzy Dyskutuj z nami

Największy konkurent pakietu Office ze stajni Microsoftu, OpenOffice.org doczekał się nowej wersji. W 3.1 ujrzymy wiele nowych funkcji i poprawek.

Obecni użytkownicy programu już niedługo będą mogli uaktualnić swój pakiet do wersji 3.1. Co wprowadza nowa wersja? Przede wszystkim funkcję antyaliasingu, przez co wykresy, linie i inne elementy graficzne używane w dokumentach nie będą już postrzępione. Kolejną nowością jest wprowadzenie przezroczystości przy przenoszeniu obiektów.

Usprawniona została aplikacja Impress – odpowiednik programu PowerPoint. Zmiany polegają na dodaniu nowych narzędzi, oraz modułu sprawdzania pisowni.

 

Najwięcej nowości zyskał jednak arkusz kalkulacyjny Calc. Jakie? Usprawnione narzędzie konwersji do formatu Excela, nowy system podpowiedzi, usprawnione konwertery i wiele innych.

Całkowita lista nowości znajduję się na tej stronie . Pakiet  już niedługo będzie można pobrać ze strony producenta.

Źródło: chip.pl, openoffice.org

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  _nick_
  No to czeka mnie mała aktualizacja :)
 • avatar
  Konto usunięte
  OO to troche porazka totalna w porownaniu do M$ programu :-] a w dodatku wersja 3 w porownaniu do 2 nic nowego nie wnosi.. lekka zapas widze..
 • avatar
  lol_ek
  Mimo wszystko jest to rewelacyjna alternatywa. W większości przypadków jest wystarczającym narzędziem by sprostać tradycyjnym zadaniom.
 • avatar
  daoskar
  pozdro dla autora newsa ;)