Aplikacje mobilne

Opera Max rośnie w siłę - użytkownicy doceniają oszczędności

przeczytasz w 1 min.

Nikt nie lubi zbędnych wydatków. Opera Max bardzo szybko zjednuje sobie coraz większą rzeszę użytkowników.

Opera Max

Jeśli korzystacie ze smartfona pracującego pod kontrolą systemu Google Android to jest spora szansa, że mieliście do czynienia z aplikacją Opera Max. Jeśli nie, taki stan rzeczy może się wkrótce zmienić.

Opera pochwaliła się właśnie, iż jego rozwiązanie cieszy się systematycznie rosnącą popularnością. Co ważne, odnieść należy to nie tylko do użytkowników, ale także do producentów. Coraz chętnie instalują oni Operę Max na smartfonach, które trafiają później do sprzedaży.

Do tej pory decydowało się na to 11 producentów - Cherry Mobile, Evercoss, Fly, Mobiistar, Micromax, Oppo, Prestigio, Samsung, Symphony, Tecno oraz Xiaomi. Ostatnio grono zostało jednak poszerzone o kolejne 3 firmy - Acer, Hisense oraz TWZ. Dzięki temu założenia mówią, iż do 2017 roku na rynku pojawi się ponad 100 milionów smartfonów, w których preinstalowana będzie Opera Max - aplikacja do kompresji danych, dzięki której można zmniejszyć wykorzystanie pakietów o około 50%.

„Wielu użytkowników jest bardzo ostrożnych przy wykorzystywaniu pakietów danych ze smartfonów, co wynika z obawy przed zbyt dużymi wydatkami po przekroczeniu limitów. Widzimy, że producenci starają się na to odpowiedzieć i zmniejszają bariery dostępu do Internetu zapewniając dostępność dla rozwiązań dotyczących optymalizacji wykorzystania danych.” - Sergey Lossev, Product Manager Opera Max

Opera Max

Korzystaliście z Opera Max? Jeśli nie to być może zechcecie tę aplikację sprawdzić. Dostępna jest w Google Play. Do działania wymagany jest system Google Android i wersji 4.0 lub nowszej.


Źródło: androidauthority, Opera, operasoftware

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  -2
  Dostałem już paczke, odwiedził mnie kurier i przywiózł mi nowy SMART TV.
  Kupiłem go za 219 złotych na stronie :

  www.piurl.net/aukcje

  I właśnie dlatego polecam wam wszystkim, bo z moich obserwacji wynika, że można zaoszczędzić około 90% :)