Smartfony

Oppo zaprezentowało wyjątkowy wyświetlacz Waterfall

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
6 komentarzy Dyskutuj z nami

Wyświetlacze to jeden z najważniejszych punktów specyfikacji smartfonów. Producenci przykładają do nich dużą wagę, a na jednego z liderów zaczyna wyrastać w tym kontekście Oppo.

Nie tak dawno Oppo chwaliło się wyczekiwanym rozwiązaniem, bo za takowe bez wątpienia uznawać należy aparat selfie ukryty pod wyswietlaczem. Tym razem światło dzienne ujrzała inna nowość - wyświetlacz Waterfall.

Już na pierwszy rzut oka widać, iż prototypowy smartfon wyposażony w wyświetlacz Waterfall znacząco odbiega od dostępnych obecnie modeli. Wyróżniają go boczne krawędzie zakrzywione pod kątem 88 stopni. W połączeniu z bardzo smukłymi ramkami (dolną i górną) bez wątpienia przyciąga to wzrok.

Oppo wyświetlacz Waterfall

Niestety producent nie zdradza obecnie tego, jakie zastosowania widzi dla wyświetlacza Waterfall. W oficjalnym komunikacie można wyczytać jedynie, że „zapewni użytkownikom wyjątkowe doświadczenia wizualne”. Jednego można być pewnym, nie da się zastosować tutaj fizycznych przycisków na bocznych krawędziach.

Być może w najbliższej przyszłości dowiemy się czegoś więcej. Producent w tym samym komunikacie przypomina o Oppo Find X, w którym wyświetlacz wypełnia aż 93.8% przedniego panelu. Możliwe zatem, że wyświetlacz Waterfall zobaczymy w smartfonie z tej właśnie serii.

Co sądzicie o zaprezentowanym rozwiązaniu?

Oppo wyświetlacz Waterfall

Źródło: Oppo

Warto zobaczyć również:

Komentarze

6
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Jak to trzymać? I jak zapakować w "kondom"? Przecież to jest wyłącznie bajer, który sprawia więcej problemów niż pożytku.
 • avatar
  Jeszcze trochę i ekran będzie dookoła. Super pomysł, tylko szkoda, że będzie się to tłukło na potęgę. Wolał bym raczej w to miejsce ekran z serii shattered shield.
 • avatar
  Przecież to musi być mega nie wygodne. Już teraz zdarza mi się środkiem dłoni wcisnać coś sięgając kciukiem w lewy górny róg.
 • avatar
  "nie da się zastosować tutaj fizycznych przycisków na bocznych krawędziach."
  eeetam się nie da. trzeba po bokach zrobić notha przy nothu i tam powsadzać przyciski :D

  kiedy producenci wreszcie zrozumią, że to co proponują to jest jakiś kit. przełomem będzie dopiero ekran hybrydowy, zrobiony z epapieru pod spodem, a na wierzchu oled lub lcd.
  albo epapier kolorowy: https://www.youtube.com/watch?v=zjJ2-cdhwMQ
  do gier to się nie nada bo zbyt powolne, ale do codziennego użytku jak najbardziej. przynajmniej nie będzie mega ciśnienia na szybkość GPU w smartfonie :)
  zresztą LCD też na początku były koszmarnie powolne, co widać np. w starych zegarkach LCD albo w klasycznych kalkulatorach.