Internet

30 GB w chmurze za darmo dla użytkowników Orange

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
9 komentarzy Dyskutuj z nami

Do tej pory klienci Orange i Neostrady mieli do dyspozycji 5 GB na dane w usłudze Orange Cloud. Teraz przestrzeń została poszerzona o kolejne 25 GB.

Orange Cloud

Do tej pory klienci Orange i Neostrady mieli do dyspozycji 5 GB na dane w usłudze chmurowej Orange Cloud. Jeśli jesteś jednym z nich, mamy dla ciebie dobrą wiadomość – przestrzeń została poszerzona o kolejne 25 GB.

Na początku przypomnijmy (lub wyjaśnijmy, jeśli jest to dla kogoś zupełnie nowa informacja) – klienci sieci Orange korzystający z oferty na abonament oraz użytkownicy internetu stacjonarnego lub mobilnego (również na abonament) mogą za darmo korzystać z usługi Orange Cloud. Dotychczas limit na bezpłatne użytkowanie wynosił 5 GB. Teraz jest to już 30 GB, a więc przestrzeń wystarczająca na pomieszczenie tysięcy zdjęć.

Ciekawostką, a jednocześnie wartą uwagi informacją, może być, że darmowa jest nie tylko przestrzeń w Orange Cloud, ale też transmisja danych wymagana do synchronizacji plików pomiędzy poszczególnymi urządzeniami a platformą chmurową. Dodajmy w tym miejscu, że poza komputerami, dostępna jest również aplikacja mobilna na Androida i iOS.

Osoby, dla których 30 GB to za mało, a odpowiadają im warunki korzystania z Orange Cloud, mogą skorzystać z jednego z płatnych pakietów dodatkowych. Cennik poniżej.

 • +10 GB – 4,99 zł/miesiąc
 • +25 GB – 12,90 zł/miesiąc
 • +50 GB – 22,90 zł/miesiąc
 • +100 GB – 44,90 zł/miesiąc

Źródło: Orange

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Bostonawy
  5
  Niech spadają z tą chmurą i niech dadzą internet taki jak w umowie a nie 80% wolniejszy, złodzieje.
 • avatar
  michael85
  0
  Po aferach z NSA a takze po informacjach docierających z własnego podwórka trzeba być idiotą żeby trzymać cokolwiek w chmurze!
 • avatar
  Dragonik
  0
  Precz z chmurą
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Co z tych 30Gb jak nowe praktyki Orange dla użytkowników przedłużających umowę są po prostu jednym wielkim oszustwem.Najpierw dzwoni konsultant ( konsultantka ) z propozycją zwiększenia łącza internetowego np "do" 10Mb/s w tej samej kwocie co do tej pory.Dla kogoś kto miał wcześniej prędkość "do" 6Mb ( przeważnie było stałe 4,5 -5Mb ) jest to ( jak się wydaję ) kusząca propozycja jednak jak się okazuje po kilku tygodniach od zawarcia nowej umowy nagle użytkownik zauważa że prędkość łącza jest mniejsza niż wcześniej.Jest do 10Mb powinno być szybciej,a jest wolniej ? Na pierwszy rzut leci speed test test łącza wyskakuje 2,5Mb za każdym razem co jest ? Szybki telefon do BOK konsultant prosi o dane ple ple ple po czym mówi : Ale państwo mają łącze (od 1Mb) do 10Mb i wszystko jasne.Dodatkowo zamontowali w sowich przedpotopowych skrzynkach ograniczniki przepływności ( niby dostosowujących prędkość do panujących warunków ) Banda oszustów i tyle polecam trzymać się z daleka.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Wychodzi wiec na to że klient Orange nieświadomie dostaje w tej samej cenie łączę wolniejsze o połowę ..... WOW
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Pffff masa ludzi ucieka od nich (łącznie ze mną) to robią co mogą.
 • avatar
  Alamar
  0
  Z takim uploadem to koszmar, chcialbym minimum symetryczne 30/30mbit a najlepiej wiecej.