Telefony

Orange i Era połączą swoje siły?

przeczytasz w 2 min.

Firmy France Telecom oraz T-Mobile poinformowały o wspólnym stworzeniu spółki typu joint venture, która ma pozwolić na dokonanie dużych oszczędności finansowych. Jak się okazuje firmy France Telecom - właściciel sieci Orange oraz Deutsche Telekom - właściciel sieci Era i T-Mobile, mają zamiar wspólnie kupować telefony komórkowe, technologie informacyjne, usługi czy też różne urządzenia sieciowe i mobilne.

Podpisanie umowy partnerskiej ma nastąpić w przeciągu kilku najbliższych tygodni, natomiast rozpoczęcie działalności spółki joint venture jest planowane na ostatni kwartał bieżącego roku. Niewątpliwie współpraca czołowych europejskich operatorów może wywołać spore zamieszanie na rynku telefonii komórkowych, doprowadzając tym samym do powstania jednej czołowej firmy. Jak można przeczytać w Dzienniku Gazeta Prawna, siedziba nowo powstałej firmy ma znajdować się w dwóch miejscach a mianowicie w miastach Paryż i Bonn.

Warto przeczytać:
Era wkrótce niemiecka - będzie T-Mobile

Z obecnie ujawnionych szczegółów wynika, iż obie firmy połączą swoje siły w celu poczynienia dużych oszczędności, a ma się to dziać za pomocą wspólnych zamówień na smartphony i telefony komórkowe oraz różnego rodzaju urządzenia sieciowe i mobilne. Firmy mają wspólnie świadczyć niektóre usługi czy też opracowywać technologie informacyjne. Według Sylvii Braunle z firmy Deutsche Telekom (właściciela marek T-Mobile i Era) współpraca obu firm ma mieć charakter globalny, jednak w chwili obecnej szczegóły wpływu współpracy na poszczególne rynki nie zostaną ujawnione. Jednak wedle jej zapewnień obie firmy zrobią wszystko co możliwe aby w sposób maksymalny wykorzystać wszystkie zalety i możliwość płynące z utworzenia spółki joint venture.

Według wstępnych analiz oszczędności obu operatorów sieci komórkowych po pierwszych trzech latach współpracy mają sięgnąć kwoty 1,3 mld euro rocznie. Co po rozbiciu na szczegóły ma dać blisko 400 mln euro oszczędności dla T-Mobile oraz 900 mln euro dla Orange. Nie wiadomo jednak jakie będą dokładne zadania nowej spółki, nie wiadomo też jaki wpływ jej utworzenie będzie miało na sieci Orange i Era.

Źródło: Gazeta Prawna, Biztok

Polecamy artykuły:  
Obudowy komputerowe - poradnik jak wybrać
Connectify - stwórz sieć bez routera
TOP-10 Monitory

Komentarze

27
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Jakub Kralka
  0
  Podoba mi się nazwa :))
  • avatar
   0
   Gdzieś czytałem, że Play chce się sprzedać... teraz ERA z Orange chce się połączyć. Tak nie może być bo będzie monopol i 3 zł za SMSa ;/
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    3zł za sms i to w pakiecie ;) hahah nie aż tak żle nie będzie ale fajnie by było jak by np pakiety sms i minut były jak wewnątrz sieci ;)) lepsze to!!! ;)
    • avatar
     WWWariat
     0
     Regist co ty za bzdury wypisujesz.... Usługi telekomunikacyjne (globalnie jak i w naszym zacofanym kraju) sa coraz tansze.
     Mimo ze nie mamy porzadnej indrastrukktury masz coraz lepsza jakosc rozmow ,przesylu danych itd Moze zamiast pisac takie glupoty z palca wyssane zajmij sie czyms pozytecznym.

     PS Abonamenty z roku na rok tez masz coraz tańsze badź zawierają wiecej darmowych pakietów.
     • avatar
      carbo888
      0
      zrywam umowę przechodzę do plus ;)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Ludzie... czytajcie ze zrozumieniem. Nie chodzi o fuzję usług czy sieci. Będą razem zamawiać sprzęt i budować infrastrukturę. To oznacza, że spadną koszty obu firm. Może się to skończyć lepszymi ofertami dla klientów - tańsze telefony, lepszy zasięg itp.

       Ewentualnie może być na zasadzie Saturn/Media Markt, gdzie obie firmy ze sobą konkurują, choć należą do jednego właściciela.

       Po kolejne - fuzja obu firm wymagałaby a) zgody Komisji Europejskiej, b) zgody krajowych regulatorów rynku i konkurencji. A to jest niemożliwe.
       • avatar
        romisz
        0
        z tego co pamiętam w tym roku Era i Orange w Polsce też podpisały jakąś umowę na budowanie wspólnej sieci anten, a teraz następna współpraca na arenie międzynarodowej... nim się obejrzymy i powstanie monopolista...
        • avatar
         xfire25
         0
         .... A CO PLUS NA TO ?
         • avatar
          hynio
          0
          Jaki monopol przecież istnieją jeszcze takie sieci jak gg, biedronka, carrefour etc.:D
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Czytając takie newsy mam mieszane uczucia. Wprawdzie już czwarty miesiąc - od Nowego Roku mój komórkowiec (S-8000) leży w szufladzie, nic mnie nie kosztuje i czeka sobie spokojnie na większy spadek cen impulsów i abonamentów, ale obawiam się powrotu monopolu w Polsce.
           Przy okazji: mój Samsung starzeje się technicznie bardzo szybko, niestety...
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            a ja biore telefon za gotowke i nie mam zadnej umowy... jak cos mi nie odpowieda to czapka, parasol i ide do konkurencji zachowujac stary numer. To sie nazywa wolnosc a nie szitowaty fon za 1zł i obroza na 36mc.