Internet

Facebook pomoże zbierać pieniądze na cele charytatywne

przeczytasz w 1 min.

Czy dzięki funkcji Fundraisers świat stanie się lepszym miejscem? Właściciele Facebooka odpowiadają twierdząco.

Facebook Fundraisers

Facebook przyjął chyba ostatnio taktykę „nowy tydzień – nowa funkcja”. Tym razem skoncentrował się na czymś, o co – jak sam twierdzi – walczy o dawna: na „sprawianiu, by nasz świat stawał się lepszym miejscem”. 

Z Facebooka korzysta ponoć co siódma osoba na świecie – śmiało można więc stwierdzić, że jest to miejsce, w którym ludzie się ze sobą łączą. Właściciele portalu wpadli na pomysł, by wykorzystać ten fakt w dobry sposób. Poznajcie funkcję Fundraisers.

Znajdująca się obecnie w fazie testów funkcja Fundraisers umożliwia dokonywanie bezpośrednich dotacji dla organizacji non-profit. – „Wprowadzamy nowe narzędzie, aby umożliwić ludziom przekazywanie darowizn na cele charytatywne bez konieczności opuszczania Facebooka. Mamy nadzieję, że to pomoże organizacjom dotrzeć do nowych zwolenników i utrzymać obecnych oraz uzyskać środki finansowe, których potrzebują, aby kontynuować swoją świetną robotę”.

Facebook Fundraisers mobile

Organizacje non-profit będą mogły tworzyć strony poświęcone swoim akcjom, przedstawiać na nich postęp zbiórki, aktualizować statusy itd. Ogólnie strony te będą bardzo przypominały to, z czym mamy do czynienia na platformach crowdfundingowych typu Kickstarter.

W przeciwieństwie do Kickstartera czy Indiegogo jednak funkcja Fundrasiers powstała z myślą o organizacjach zbierających pieniądze na cele charytatywne. I to właśnie 37 z nich bierze udział w rozpoczętych wczoraj testach. Czy to się uda? Co o tym myślicie?

Źródło: Facebook Newsroom

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  michal191098
  4
  WTF przecież to już było 1 lajk to 1 złoty na biedne pieski a udostępnienie to 2zł na biedne pieski i małe kotki xD Do teraz pamiętam jak tablica była zaspamiona bo znajomi systematycznie naprawiali świat facebookiem :D
  • avatar
   Nullmaruzero
   3
   Tacy dobrzy są, a stronę anonymusów na której podawali aktywne konta ISIS to blokowali :D
   • avatar
    Atak-Snajpera
    2
    Sorry ale ja nawet złamanej złotówki nie dałbym na tych pseudo uchodźców z Syrii. Niech angela płaci z własnej kieszeni.
    • avatar
     Detrioux
     0
     Aby na pewno te cele w złotówkach będą w 100% oddawane właściwym osobom ?