Ciekawostki

Mały pokój staje się duży dzięki robo-meblom

przeczytasz w 1 min.

Jeden pokój, a sprawia wrażenie, jakby był dwoma, albo i trzema. Okazuje się, że wystarczy tak niewiele – zobaczcie sami Ori Systems w akcji.

To jedna z najciekawszych rzeczy, jakie mieliśmy ostatnio okazję zobaczyć i zarazem świetna propozycja dla osób z małymi mieszkaniami, których jest coraz więcej. A właściwie byłaby, gdyby nie cena. 

Małe mieszkania i znajdujące się w nich małe pokoje są szalenie trudne w aranżacji, jeśli chce się zadbać o praktyczność, a jednocześnie zachować estetykę. Rozwiązaniem tego problemu mają być robo-meble, czyli meblościanka zintegrowana z łóżkiem, która jest zautomatyzowana i może być modyfikowana poprzez kilka dotknięć smartfonowego ekranu (lub słówko szepnięte Aleksie).

W trakcie dnia otrzymujemy sporo przestrzeni do pracy i zabawy, a w nocy spod szafki wyłania się dwuosobowe łóżko. Wszystko to bez konieczności samodzielnego przesuwania czegokolwiek. Zresztą zobaczcie na filmie poniżej, o co chodzi:

Wygląda nieźle, prawda? Problemem może jednak okazać się cena. Firma Ori nie ujawnia, ile dokładnie będzie kosztować jej system, ale pierwowzór od MIT, na podstawie którego powstał ten projekt, był wyceniany na 10 tysięcy dolarów. 

Źródło: Engadget, Ori Systems

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  supervisor
  16
  Obejrzałem i zaobserwowałem fakt, że pomimo składających się i poruszających się mebli, pokój zachował ten sam rozmiar.
  • avatar
   raffal81
   7
   Chyba nie widzieli małego pokoju ;]
   • avatar
    Filippo386
    4
    Super...czekam na obniżenie ceny ;)
    • avatar
     olszi
     2
     jak sobie zmarnować połowę życia na przesuwanie mebli :d
     • avatar
      rahl_r
      1
      Hallowed are The ORI.
      • avatar
       Pogromca blacharni Pro
       -3
       Dobre dla polskich emigrantow zarobkowych w UK zyjacych na pokojach, uchodzcow zyjacych w kontenerach, studentow i do domkow letniskowych.

       W sumie najwieksza furore te meble zrobilyby w Chinach, gdzie ludzie potrafia zyc w pomieszczeniach 2x2 m.