Foto

Ośmiornica wykonuje zdjęcia za niespełna 3 złote sztuka

przeczytasz w 1 min.

Ten niezwykły fotograf mieszka w akwarium Kelly Tarlton w Nowej Zelandii

Ośmiornica Sony Cyber-shot TX30

Pamiętacie przygodę fotografa, który „pożyczył” makakowi smartfon, a ten zaczął robić zdjęcia? Ta historia wywołała dyskusje na temat tego, kto jest autorem - Wikimedia stwierdziła, że raczej nie jest nim właściciel smartfona. Jednak nie tylko naczelne mogą pochwalić się umiejętnościami obsługi aparatów cyfrowych. Posiadający osiem ramion niezwykły fotograf o imieniu Rambo z akwarium Kelly Tarlton w Auckland w Nowej Zelandii, wykonuje zdjęcia na oczach rozanielonych modeli.

Jak udało się nauczyć ośmiornicę fotografowania? Po części to zasługa umiejętności trenerów zatrudnionych w akwarium, a po części specjalnie skonstruowanego pojemnika na aparat cyfrowy Sony Cyber-shot TX30.

Sam aparat jest wodoodporny. Poradziłby sobie bez dodatkowej osłony, ale ta ułatwiła naukę ośmiornicy, która okazała się zresztą bardzo pojętna i już po trzech próbach pojęła w czym rzecz. Teraz gdy modele znajdą się w odpowiednim miejscu Rambo podpływa do aparatu i zgrabnymi ruchami swoich macek wciska spust migawki.

Zdjęcie kosztuje około 3 złotych (równowartość 2 dolarów nowozelandzkich), czyli bardzo niewiele jak na jego wyjątkowość. Szkoda, że trzeba jechać aż na antypody.

Źródło: PopPhoto

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kropeczka
  8
  Ośmiornica potrafi odkręcić wieko od słoika żeby się dobrać do jedzenia w środku.

  Spokojnie można założyć iż przewyższa inteligencją co 8 homo sapiens ;P
  • avatar
   Konto usunięte
   5
   Nie dziwie się że nauczyła się robić fotki. Ośmiornice mają dość dobrze rozwinięty mózg i posiadają zdolność logicznego myślenia. To chyba nawet najbardziej inteligentne morskie stworzenia.
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    https://www.google.dk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CCAQFjAA&url=http%3A%2F%2Flist25.com%2F25-most-intelligent-animals-on-earth%2F&ei=srYoVdKwE8ecsgG93IGQAQ&usg=AFQjCNH61rGa1RREteV8mRSfBQNwulFwLQ&sig2=Fs7oEYIOXIvWLSeRHS7CPQ
    • avatar
     Konto usunięte
     2
     We Wrocławskim zoo taka fotka kosztowałaby 50 PLN jak nic. W końcu Polska zamożny kraj a Wrocławianie to już w ogóle prawie Niemce.
     • avatar
      Kropeczka
      0
      Bo W Polsce wszystkie jest droższe...
      To taki europejski Kuwejt tylko bez ropy

      ;P