Mobile

Oto jak wygląda tzw. farma lajków

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
12 komentarzy Dyskutuj z nami

Fałszywe konta na portalach społecznościowych to ostatnio plaga. Oto jedna z tzw. farm lajków.

Zapewne niektórzy z Was znają osoby, którym zależy na jak największej liczbie lajków pod zdjęciami na portalach społecznościowych. Również firmy chętnie widzą pozytywne oceny pod swoimi postami czy aplikacjami. Tutaj w grę wchodzą już jednak pieniądze, a skoro tak, nikogo nie dziwi, iż pojawiają się nieuczciwe praktyki.

Mowa o tzw. farmach lajków / farmach klików. Nazwa wyjaśnia tu chyba wszystko - proceder sprowadza się do zwiększania popularności kont na portalach społecznościowych i publikowanych na nich treści czy podnoszenia ocen aplikacji mobilnych.

Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda to „od środka”? W niewielkim stopniu wyjaśnia to materiał wideo, który jako pierwszy opublikowała redakcja dailymail. Rosyjski reporter uchwycił na nim jedną z tzw. farma lajków. Niewielkie biuro znajdujące się gdzieś w Chinach skrywało około 10 000 smartfonów.


Podobne miejsca najczęściej spotkać można właśnie w Chinach i Rosji. Mowa o bardzo poważnym problemie. Dla przykładu, oszacowano ostatnio, iż w serwisie Twitter fałszywych może być nawet 15% kont.

Źródło: dailymail, SerpLogic

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  Gdyby wielkie firmy nie były zainteresowane kupowaniem głosów, to by problem sam zniknął. Niestety, ryba psuje się od głowy...
  18
 • avatar
  stach122
  Czego człowiek nie zrobi żeby zarobić
  14
 • avatar
  jeomax.co.uk
  .... a z tylu nauczyciel tlumaczacy uczniom arkana zawilej techniki ;-)
  Cos, jakby zdjecie w Polsce wykonac 30 lat temu - ciezka gielda komputerowa, a na niej kopiujacy gierki na Komode 64, Ataryne 800 XL i Spectruma z szerokim usmiechem, nie lapiacy problematyki poza prawidlowym ustawieniem skosu glowicy :)
  2
 • avatar
  suntzu
  Nie rozumiem tego po co używają telefonów, a nie np. VMek
  Taniej kupić modem na USB niż telefon.
 • avatar
  supervisor
  To bardzo poważny problem, należy natychmiast najechać Chiny i zaprzestać temu nieludzkiemu procederowi. Bliski wschód? To pikuś w porównaniu z okrutnym farmowaniem lajkuf.
  -1
 • avatar
  maker
  Teraz wiemy dlaczego Chińczycy produkują takie tanie smartfony