Mobile

Oto jak wygląda tzw. farma lajków

przeczytasz w 1 min.

Fałszywe konta na portalach społecznościowych to ostatnio plaga. Oto jedna z tzw. farm lajków.

Zapewne niektórzy z Was znają osoby, którym zależy na jak największej liczbie lajków pod zdjęciami na portalach społecznościowych. Również firmy chętnie widzą pozytywne oceny pod swoimi postami czy aplikacjami. Tutaj w grę wchodzą już jednak pieniądze, a skoro tak, nikogo nie dziwi, iż pojawiają się nieuczciwe praktyki.

Mowa o tzw. farmach lajków / farmach klików. Nazwa wyjaśnia tu chyba wszystko - proceder sprowadza się do zwiększania popularności kont na portalach społecznościowych i publikowanych na nich treści czy podnoszenia ocen aplikacji mobilnych.

Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda to „od środka”? W niewielkim stopniu wyjaśnia to materiał wideo, który jako pierwszy opublikowała redakcja dailymail. Rosyjski reporter uchwycił na nim jedną z tzw. farma lajków. Niewielkie biuro znajdujące się gdzieś w Chinach skrywało około 10 000 smartfonów.


Podobne miejsca najczęściej spotkać można właśnie w Chinach i Rosji. Mowa o bardzo poważnym problemie. Dla przykładu, oszacowano ostatnio, iż w serwisie Twitter fałszywych może być nawet 15% kont.

Źródło: dailymail, SerpLogic

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  18
  Gdyby wielkie firmy nie były zainteresowane kupowaniem głosów, to by problem sam zniknął. Niestety, ryba psuje się od głowy...
  • avatar
   stach122
   14
   Czego człowiek nie zrobi żeby zarobić
   • avatar
    jeomax.co.uk
    2
    .... a z tylu nauczyciel tlumaczacy uczniom arkana zawilej techniki ;-)
    Cos, jakby zdjecie w Polsce wykonac 30 lat temu - ciezka gielda komputerowa, a na niej kopiujacy gierki na Komode 64, Ataryne 800 XL i Spectruma z szerokim usmiechem, nie lapiacy problematyki poza prawidlowym ustawieniem skosu glowicy :)
    • avatar
     suntzu
     0
     Nie rozumiem tego po co używają telefonów, a nie np. VMek
     Taniej kupić modem na USB niż telefon.
     • avatar
      supervisor
      -1
      To bardzo poważny problem, należy natychmiast najechać Chiny i zaprzestać temu nieludzkiemu procederowi. Bliski wschód? To pikuś w porównaniu z okrutnym farmowaniem lajkuf.
      • avatar
       maker
       0
       Teraz wiemy dlaczego Chińczycy produkują takie tanie smartfony

       Witaj!

       Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
       Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

       Połącz konto już teraz.

       Zaloguj przez 1Login