Klawiatury

Oto klawiatura Patriot Viper Gaming z przełącznikami kwantowymi [Prima Aprilis]

przeczytasz w 1 min.

Przełączniki kwantowe zapewniać mają jeszcze szybszą reakcję i dawać realną przewagę nad przeciwnikami na wirtualnym polu bitwy.

Nie od dziś wiadomo, że technologia kwantowa może przynieść kolejną rewolucję technologiczną. Jej zastosowania mogą być jednak zaskakujące, a w dodatku urzeczywistniać się szybciej niż mogłoby się wydawać. Dowód? Gamingowa klawiatura Patriot Viper Gaming z przełącznikami zupełnie nowego typu.

Przełączniki kwantowe mają być kolejnym marzeniem graczy, którym zależy na maksymalnie krótkim czasie reakcji. Pomysł bazuje na przełącznikach mechanicznych, z tą jednak różnicą, że wewnątrz „switcha” nowego typu nie znajdziemy żadnych mechanicznych elementów. – „Całość odbywa się na zasadzie rozchodzenia światła w jednostkach kwantowych, co w błyskawicznym tempie informuje jednostkę centralną o wykonanej czynności” – tłumaczy producent.

Pierwsze testy nowego rozwiązania pokazały, że drzemie w nim olbrzymi potencjał, szczególnie w grach, w których szybkość jest niezwykle istotna, a więc między innymi w strzelankach, takich jak Counter-Strike. Dodatkowymi atutami wynikającymi z braku ruchomych części są: niezawodność oraz praktycznie bezgłośna praca. Można by przyrównać to do przełączników opto-mechanicznych, tylko na jeszcze wyższym poziomie zaawansowania.

Patriot Quantum Switch

„Zastosowane technologie kwantowe to najnowsze zdobycze w świecie gamingu. […] Z wdrożeniem tej technologii do produktów konsumenckich i dla graczy wiążemy ogromne nadzieje, ponieważ przeprowadzone badania pokazują, że zastosowane rozwiązania technologiczne pozwalają uzyskać widoczną przewagę podczas starć w wirtualnym świecie” – skomentował Jason Smitty z Patriot Viper Gaming.

„Patriot uzyskał w odpowiednich instytucjach deklaracje patentowe, co gwarantuje wyłączność na tę technologię przez najbliższe 10 lat na rynkach całego świata. Oznacza to, że technologia oparta na jednostkach kwantowych będzie dostępna wyłącznie w produktach Viper Gaming” – dodał Smitty.

Producent nie podał jeszcze daty premiery ani konkretnej ceny nowego urządzenia, ale przekonuje, że nie będzie ona wyższa niż w przypadku modelu z przełącznikami mechanicznymi o podobnej specyfikacji.

Źródło: Patriot Viper Gaming, Get It Done

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  wanakamura
  5
  Niestety ze względu na debilizm dzisiejszych reklam prawie się złapałem :D
  • avatar
   kombajn
   3
   Jak ja nie lubię tego kretyńskiego podejścia że musimy wymyślać bzdurne artykuły bo jest 1 kwietnia.
   • avatar
    pawluto
    2
    Biere od razu dwie sztuki - nie ma jak przełączniki kwantowe.
    Jak zagram w WoT to każde trafienie zaliczone...
    A w CoD to już masakra...
    Brawo Patriot i jego kwantowe laserowo-atomowe mega hiper przełączniki !
    • avatar
     ivanos
     1
     Prima aprilis Panie...
     • avatar
      loccothan
      1
      Czytam, czytam lol ale i take się nabrałem ;)
      Dobre, kwantowe przełączniki RuleZ...
      • avatar
       gormar
       1
       Pewnie ta klawiatura wie jakie przyciski chcemy wcisnąć zanim to zrobimy ;).

       Chociaż to by był nawet niezły kawał na Prima Aprilis :).
       • avatar
        Inszy
        0
        „Całość odbywa się na zasadzie rozchodzenia światła w jednostkach kwantowych, co w błyskawicznym tempie informuje jednostkę centralną o wykonanej czynności” - większego bełkotu marketingowego już dawno nie czytałem. Ja rozumiem, że reklama jest dźwignią handlu, ale bez przesady...
        Co to jest ta tajemnicza "jednostka kwantowa" i jak niby ma się w niej rozchodzić światło?
        • avatar
         rulax
         0
         Uwaga, najnowsze odkrycie: tradycyjny przesył danych po kablu, jak i radiowy, przechodzi do lamusa. Nadgryzione Jabłko patentuje przesył danych oparty na splątaniu kwantowym. Możesz być w podróży na drugim końcu galaktyki a i tak włączysz pilotem TV aby obejrzeć ulubiony serial w Netixie. ;)