Klawiatury

Oto klawiatura Patriot Viper Gaming z przełącznikami kwantowymi [Prima Aprilis]

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
14 komentarzy Dyskutuj z nami

Przełączniki kwantowe zapewniać mają jeszcze szybszą reakcję i dawać realną przewagę nad przeciwnikami na wirtualnym polu bitwy.

Nie od dziś wiadomo, że technologia kwantowa może przynieść kolejną rewolucję technologiczną. Jej zastosowania mogą być jednak zaskakujące, a w dodatku urzeczywistniać się szybciej niż mogłoby się wydawać. Dowód? Gamingowa klawiatura Patriot Viper Gaming z przełącznikami zupełnie nowego typu.

Przełączniki kwantowe mają być kolejnym marzeniem graczy, którym zależy na maksymalnie krótkim czasie reakcji. Pomysł bazuje na przełącznikach mechanicznych, z tą jednak różnicą, że wewnątrz „switcha” nowego typu nie znajdziemy żadnych mechanicznych elementów. – „Całość odbywa się na zasadzie rozchodzenia światła w jednostkach kwantowych, co w błyskawicznym tempie informuje jednostkę centralną o wykonanej czynności” – tłumaczy producent.

Pierwsze testy nowego rozwiązania pokazały, że drzemie w nim olbrzymi potencjał, szczególnie w grach, w których szybkość jest niezwykle istotna, a więc między innymi w strzelankach, takich jak Counter-Strike. Dodatkowymi atutami wynikającymi z braku ruchomych części są: niezawodność oraz praktycznie bezgłośna praca. Można by przyrównać to do przełączników opto-mechanicznych, tylko na jeszcze wyższym poziomie zaawansowania.

Patriot Quantum Switch

„Zastosowane technologie kwantowe to najnowsze zdobycze w świecie gamingu. […] Z wdrożeniem tej technologii do produktów konsumenckich i dla graczy wiążemy ogromne nadzieje, ponieważ przeprowadzone badania pokazują, że zastosowane rozwiązania technologiczne pozwalają uzyskać widoczną przewagę podczas starć w wirtualnym świecie” – skomentował Jason Smitty z Patriot Viper Gaming.

„Patriot uzyskał w odpowiednich instytucjach deklaracje patentowe, co gwarantuje wyłączność na tę technologię przez najbliższe 10 lat na rynkach całego świata. Oznacza to, że technologia oparta na jednostkach kwantowych będzie dostępna wyłącznie w produktach Viper Gaming” – dodał Smitty.

Producent nie podał jeszcze daty premiery ani konkretnej ceny nowego urządzenia, ale przekonuje, że nie będzie ona wyższa niż w przypadku modelu z przełącznikami mechanicznymi o podobnej specyfikacji.

Źródło: Patriot Viper Gaming, Get It Done

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  wanakamura
  Niestety ze względu na debilizm dzisiejszych reklam prawie się złapałem :D
  5
 • avatar
  kombajn
  Jak ja nie lubię tego kretyńskiego podejścia że musimy wymyślać bzdurne artykuły bo jest 1 kwietnia.
  3
 • avatar
  pawluto
  Biere od razu dwie sztuki - nie ma jak przełączniki kwantowe.
  Jak zagram w WoT to każde trafienie zaliczone...
  A w CoD to już masakra...
  Brawo Patriot i jego kwantowe laserowo-atomowe mega hiper przełączniki !
  2
 • avatar
  ivanos
  Prima aprilis Panie...
  1
 • avatar
  loccothan
  Czytam, czytam lol ale i take się nabrałem ;)
  Dobre, kwantowe przełączniki RuleZ...
  1
 • avatar
  gormar
  Pewnie ta klawiatura wie jakie przyciski chcemy wcisnąć zanim to zrobimy ;).

  Chociaż to by był nawet niezły kawał na Prima Aprilis :).
  1
 • avatar
  Inszy
  „Całość odbywa się na zasadzie rozchodzenia światła w jednostkach kwantowych, co w błyskawicznym tempie informuje jednostkę centralną o wykonanej czynności” - większego bełkotu marketingowego już dawno nie czytałem. Ja rozumiem, że reklama jest dźwignią handlu, ale bez przesady...
  Co to jest ta tajemnicza "jednostka kwantowa" i jak niby ma się w niej rozchodzić światło?
 • avatar
  rulax
  Uwaga, najnowsze odkrycie: tradycyjny przesył danych po kablu, jak i radiowy, przechodzi do lamusa. Nadgryzione Jabłko patentuje przesył danych oparty na splątaniu kwantowym. Możesz być w podróży na drugim końcu galaktyki a i tak włączysz pilotem TV aby obejrzeć ulubiony serial w Netixie. ;)