Ciekawostki

Oto liderzy branży technologicznej (według Reutera)

przeczytasz w 1 min.

Agencja Reutera opublikowała listę 100 najważniejszych przedsiębiorstw w branży technologicznej. Stworzony algorytm wytypował, że na pierwsze miejsce i tym samym tytuł „lidera” zasługuje firma Microsoft, która w poszczególnych aspektach radzi sobie najlepiej.

Microsoft jest aktualnie według agencji Reutera najważniejszą firmą technologiczną na świecie – działającą zgodnie z prawem, skutecznie odpowiadającą na zmiany rynkowe, mającą dobre pomysły i wszystko, czego potrzeba, by realizować je w przyszłości. 

Ranking zatytułowany Top 100 Global Tech Leaders jest tworzony przez algorytm, który analizuje dane na temat przedsiębiorstw generujących roczny przychód na poziomie miliarda dolarów lub większy. O pozycji świadczą takie czynniki jak innowacyjność, zaufanie inwestycyjne, kondycja finansowa czy odpowiedzialność społeczna.

Jak możemy przeczytać w komunikacie, „aby odnieść dziś sukces, firmy technologiczne muszą nie tylko skutecznie zarządzać bieżącymi operacjami, ale też radzić sobie z regulacjami prawnymi, zmianami środowiskowymi, logistyką czy ciągle ewoluującym rynkiem”. Według algorytmu gigant z Redmond radzi sobie z tym najlepiej.

Na pierwszym miejscu znalazł się Microsoft, a więc firma ze Stanów Zjednoczonych. Co ciekawe, taką samą narodowość ma 45 proc. przedsiębiorstw, które pojawiły się w zestawieniu „liderów”. Pod tym względem na drugim miejscu uplasowały się ex aequo Tajwan i Japonia, a gonią je Indie. Europejskie firmy stanowią zaledwie 14 proc.

Przejdźmy do konkretnych przedsiębiorstw. Na drugiej pozycji znalazł się Intel, a najniższy stopień podium zajmuje Cisco. Dalej mamy Apple, Alphabet i IBM, potem Texas Instruments, TSMC i SAP, a pierwszą dziesiątkę zamyka Accenture. 

Dwie ostatnie firmy z TOP 10 reprezentują Stary Kontynent. Oprócz nich w TOP 100 odnajdujemy jeszcze Atos, Capgemini, Computacenter, dormakaba, Ericsson, Gemalto, Infineon Technologies, Nokia, NXP Semiconductors, Sopra Steria, STMicroelectronics i Tieto.

Całą setkę (w kolejności alfabetycznej) można poznać za pośrednictwem oficjalnej strony

Źródło: Reuters, Business Insider. Foto: 12019/Pixabay (CC0)

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Gatts-25
  0
  Ten algorytm ma podstawione takie dane ,które akurat mają wpływ na wybór takiego a nie innego przedsiębiorstwa.
  Jakby była brane pod uwagę wszystkie dane rynkowe łącznie z tym jakie wpływ na rozwój ma dana firma to ranking wyglądał by zupełnie inaczej.
  Już w tej chwili firmą ,która ma największy wpływ w rozwój jest SAMSUNG a rozwarstwienie jeszcze się pogłębi jak na ziemi nie będzie innej firmy ,która choć z tyłu będzie tak samo naciskać rozwijając się bo na chwilę obecną jeżeli chodzi o przyszłość to ta firma z Korei Południowej na razie będzie samotnie przecierała nowe szlaki w rozwoju technologicznym.