Gry

Outlast 2 opóźnione - w tym roku nie zagramy

przeczytasz w 1 min.

Niestety, Outlast 2 nie postraszy nas szczególnie szybko. Potrzeba więcej czasu na dopracowanie gry.

Przesunięcia premier gier zdarzają się dość często. Chociaż mamy świadomość, że dzieje się tak z racji chęci ich dopracowania, to i tak trudno się z tym zazwyczaj pogodzić. Zwłaszcza jeśli mowa o gatunku survival horror, który do najpopularniejszych nie należy.

Duże nadzieje wiązane były, a właściwie cały czas są z Outlast 2. Problem w tym, że na nową produkcję studia Red Barrels trzeba będzie poczekać dłużej. Ostatnie doniesienia pozwalały nam zakładać, iż premiera odbędzie się w końcówce tego roku. Niestety, przełożono ją na pierwszy kwartał przyszłego roku.

Powody takiej decyzji nie są zaskakujące. Twórcy twierdzą, iż chcą swoją produkcję dopracować. Nie pozostaje zatem nic innego, jak tylko trzymać kciuki. Platformy docelowe pozostają bez zmian - PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

„Musieliśmy podjąć ostatnio trudną decyzję. Po dokładnym sprawdzeniu naszych możliwości zdecydowaliśmy się przełożyć premierę Outlast 2 na pierwszy kwartał 2017 roku. Chcemy, żebyście wiedzieli, że słuchamy Waszych opinii, widzimy zaangażowanie i troskę o nasze rezultaty prac. Naszą misją jest dostarczenie najlepszej, najbardziej przerażającej, najbardziej wciągającej przygody. Dlatego potrzebujemy trochę więcej czasu, aby upewnić się, że nasza wizja zostanie urzeczywistniona.”


Źródło: gamerevolution, GameSpot

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mutissj
  7
  Będzie warto poczekać, pierwsza część Outlasta była nie zwykła i najlepsza w swoim gatunku tzw. 'straszny, mroczny survival harror'.

  Konkurencyjny odpowiednik Amnesia - The Dark Descent był również ekstremalnie mocny, ale druga część Amnesi - A Machine for Pigs była średnia lub słaba i mało straszna.

  Mam nadzieje że Outlast nie popełni tego błędu co Amnesia, wypuszczając słabszą kontynuacje.
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   1-ka to wyjątkowo dobra gra, mocno wyróżniająca się na tle innych. Poprzez zastosowaną mechanikę imersja jest nieziemska. To i Alien Isolation to jak na obecne czasy tytuły z wybitnie świeżymi rozwiązaniami, których nie wolno odpuścić.