Telefony

Palm Pre sprzedawany wraz z bezprzewodową ładowarką

przeczytasz w 1 min.

Jak donosi zagraniczny serwis Tech Gen Daily, długo oczekiwany smartphone Palm Pre trafi na rynek 7 czerwca. Od tego dnia będzie dostępny w sprzedaży i - to akurat wiemy od sieci sklepów Best Buy - wygląda na to, że producent Pre'a będzie pierwszym, który zdecydował się dołączać do swojego telefonu ładowarkę bezprzewodową.

Palm nie potwierdza takich informacji, ale też nie zaprzecza. Pewne jest natomiast to, że bezprzewodowa ładowarka do Pre trafi na rynek - nie wiadomo tylko, czy znajdzie się w podstawowym wyposażeniu, czy można będzie ją dokupić opcjonalnie.


Na zdjęciu: smartphone Palm Pre (Fot. Materiały prasowe)

Ładowarki bezprzewodowe nie są jakąś absolutną nowością, bo na rynku można znaleźć wiele produktów, które je wykorzystują (np. szczoteczki do zębów, golarki elektryczne). Ładowarka opiera swoje działanie na zasadzie indukcji magnetycznej i nazywa się Touchstone. Wystarczy przyłożyć do niej telefon a silne magnesy umieszczą go w odpowiedniej pozycji do ładowania.

Jak informuje źródło, ładowarka będzie współpracować wyłącznie z telefonem Palm Pre. Jej cena wyniesie 69,99 dolarów.

W trakcie ładowania telefonu użytkownik musi liczyć się z utratą dostępu do pewnych funkcji. Jak informuje producent, gdy ktoś do nas zadzwoni i telefon będzie się akurat ładować, trzeba będzie skorzystać z trybu głośnomówiącego. Kiedy podniesiemy telefon, proces ładowania natychmiast się zakończy. Rzecz jasna, konieczność skorzystania z trybu głośnomówiącego zajdzie tylko wtedy, gdy telefon będzie całkowicie rozładowany - w przeciwnym razie można go będzie odłączyć od ładowarki na czas rozmowy i później z powrotem go do niej podłączyć.

Palm Pre oferuje ponadto 3,1-calowy multidotykowy wyświetlacz pracujący w rozdzielczości 320 x 480 pikseli, jak również autorski system operacyjny WebOS, dzięki któremu użytkownicy będą mogli zapisywać strony internetowe i później wyświetlać je w trybie offline (funkcja tego typu znajdzie się w przeglądarce WWW zintegrowanej w systemie).

Czy kupiłbyś smartphone'a Palm Pre?

Źródło: Inf. własna, TG Daily.com

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!