Aparaty cyfrowe

Wideo 4K w bezlusterkowcach Panasonic? Producent podpowiada

przeczytasz w 1 min.

Panasonic zamieścił na japońskiej stronie firmy specyfikację nowego sensora 4/3 o rozdzielczości 16,4 Mpix, który potrafi rejestrować wideo 4K.

Panasonic MN34230PL sensor 4/3

Niedawno wspominaliśmy, że technologia wideo 4K, w aparatach, kamerach i innych urządzeniach rejestrujących obraz, w nadchodzącym roku będzie coraz popularniejsza. Do tego wyścigu na pewno przyłączył się Panasonic. Ma już telewizor 4K ze złączem HDMI 2.0, a teraz pochwalił się opracowaniem sensora standardu 4/3, który potrafi rejestrować wideo 4K. Na razie nie wiemy, do jakiego urządzenia on trafi, ale w sieci pojawiły się głosy, nie bezzasadne, że będzie to serce nowej generacji bezlusterkowców Panasonic GH.

Coż więcej potrafi ten sensor? Jego rozdzielczość wynosi 16,4 Mpix, czyli podobnie jak w poprzednich układach, co jest rozsądnym dla systemu 4/3 parametrem. Panasonic chwali się, że będzie to układ o najmniejszych generowanych podczas odczytu szumach jaki mamy na rynku. Oczywiście prawdopodobnie chodzi mu o system 4/3.

Tryb filmowy zapewnia rozdzielczość 4K2K przy tempie rejestracji 30 kl/s, tryb 1080/60p i 720/60p. Oprócz tego układ jest w stanie zarejestrować sygnał z prędkością 240 i 481 klatek/s, zapewne przy obniżonych parametrach jakości obrazu. Poniżej pełna specyfikacja sensora dla głodnych szczegółów technicznych.

Panasonic MN34230PL specyfikacja

A skąd podejrzenia, że to właśnie ten sensor wykonany w tradycyjnej dla Panasonica technologii MOS trafi na przykład do bezlusterkowca Panasonic GH4? Stąd, iż w ostatnim okresie pojawiły się plotki dotyczące tego aparatu, które sugerują rozdzielczość matrycy 16 Mpix i tryb filmowy 4K 30 kl/s. Panasonic GH4 zostanie oficjalnie zaprezentowany najprawdopodobniej w pierwszych miesiącach przyszłego roku.

Źródło: Image Sensor World

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  marycia
  0
  Myślę, że zastosowanie w GH4 to nie plotki. Skoro mają TV z 4K, opracowaną technologię to naturalne że zastosują to w GH4.
  • avatar
   harada
   0
   GH4 czy nie - ja tam się jaram taką technologią w aparacie!!
   • avatar
    karo. zwolinska
    0
    Jeżeli będzie to sprzęt o możliwościach filmowania GH3 a dodatkowo z taką matrycą, to naprawdę podbije rynek :)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Panasonic nie spoczywa na laurach, 4K to przyszłosc, dobrze ze nie ogranicza sie tylko do tv.