Karty graficzne

Pasywnie chłodzony Gigabyte Radeon HD 6770

przeczytasz w 1 min.

Gigabyte wprowadził do sprzedaży autorski model karty graficznej RadeonHD 6770, która do chłodzenia wykorzystuje pasywny układ o nazwie Silent Cell.

Pamiętacie całkowicie pasywną kartę graficzną Radeon HD 5770 od Gigabyte? Jak można było się spodziewać, producent zademonstrował również bliźniaczo podobnego HD 6770, który z technicznego punktu widzenia jest praktycznie tym samym co ponad półtoraroczny HD 5770.

 

Gigabyte HD 6770 Silent Cell

 

Gigabyte HD 6770 Silent Cell pracuje na standardowych taktowaniach, wynoszących 850 MHz dla rdzenia i 4800 MHz dla pamięci. Warto zaznaczyć, iż konstrukcja została wykonana zgodnie z technologią Ultra Durable VGA, co oznacza zastosowanie podwójnej ilości miedzi w ścieżkach na laminacie oraz wykorzystanie lepszych jakościowo komponentów. Na PCB umieszczono standardowy 1 GB pamięci GDDR5 o 128-bitowej magistrali.

 

Gigabyte HD 6770 Silent Cell

 

Za chłodzenie modelu odpowiada autorski, pasywny system chłodzenia firmy Gigabyte o nazwie Silent Cell. Składa się z ogromnego, aluminiowego radiatora oraz trzech rurek cieplnych o średnicy 6 mm. Przed zakupem karty warto zastanowić się czy na pewno zmieści się ona w obudowie, bowiem radiator jest tak duży, że wystaje z tyłu i z góry poza laminat karty. Dodatkowo producent zaleca umieszczenie w obudowie przynajmniej dwóch wentylatorów, które wymuszą w niej obieg powietrza. Na śledziu udostępniono po jednym wyjściu DVI, HDMIDisplayPort, natomiast na górnej krawędzi laminatu umieszczono jedno złącze CrossFire. Do poprawnego działania karty wymagane jest podłączenie jednej 6-pinowej wtyczki zasilającej.

 

Gigabyte HD 6770 Silent Cell

 

Karta jest już dostępna w sprzedaży w cenie 125 euro, co zgodnie z aktualnym kursem walut odpowiada około 490 złotym.

Więcej o kartach graficznychGigabyte:

Źródło: ComputerBase.de

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mutissj
  0
  widać ze kotlet
  • avatar
   barst
   0
   W tej cenie to naprawdę trzeba być uparciuchem by takie coś kupić ;)
   • avatar
    Matiix25
    0
    aż mnie korci aby założyć tam wentylatory i sprawdzić możliwości OC
    • avatar
     angelboy
     0
     jak dla mnie lekka porażka, nie dość że kurcze miałbym wydać kasę na tę krowę to jeszcze pewnie musiałbym ładować w obudowę bo by się nie zmieściła ...
     • avatar
      Danketch
      0
      W pasywnym Gforce 9600GT Gigabyte'a mieścił się 80mm wentylator na radiatorze. (po przypięciu na zapinki "trytytki") Tutaj mam wrażenie jakby producent wpadł na pomysł aby zostawić możliwość zamontowania 120mm w miejscu gdzie zaczyna się ten wysoki, wystający ponad obrys karty radiator (a może nawet 140mm?) .
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Karda raczej ciekawostka niż realna konkurencja dla doskonałych gpu nvidii serii 500.....a jeszcze ta cena ja pier****
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        GTX 460 i Safeuse (te konto już chyba zbanowane), to chyba ta sama osoba... tzn. Cyrix