Gry na konsole

Pavilion: zwiastun tajemniczej gry „z perspektywy czwartej osoby”

z dnia 28-02-2014
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
10 komentarzy Dyskutuj z nami

To bez wątpienia jedna z najbardziej intrygujących produkcji tego roku.

Pavilion gra

Podczas gdy wielu graczy narzeka na to, że największe hity są bardzo liniowe, schematyczne i niczym się od siebie nie różnią, na rynku co jakiś czas pojawiają się nietypowe tytuły. Bez wątpienia do takich można zaliczyć Pavilion. To niezależna produkcja, którą twórcy – Visiontrick Media – określają jako grę logiczną z perspektywy czwartej osoby.

Tak, „z czwartej”. Co to właściwie oznacza? Dyrektor kreatywny studia, Henrik Flink, tłumaczy, że określenie to charakteryzuje formę rozgrywki – gracz nie wciela się bowiem w protagonistę, a jedynie poprzez oddziaływanie ze środowiskiem może kierować tym co bohater zrobi. Możemy więc spróbować go poprowadzić, wywrzeć na niego wpływ klub nawet zmusić do zbadania elementów świata.

Pavilion to gra logiczna, która wymagać ma sporo myślenia. Jak czytamy w zapowiedzi, produkcja „przenosi cię bezpośrednio do tajemniczego świata bez tekstowych podpowiedzi, ani jakichkolwiek wyjaśnień”. Próżno też szukać szczegółów na temat samej rozgrywki – „Pavilion to tytuł, w który najlepiej jest grać nie wiedząc zbyt wiele o tym co nas czeka” – tłumaczy Flink.

Przy okazji zapowiedzi opublikowany został także krótki zwiastun tej tajemniczej, ale – co trzeba przyznać – intrygującej produkcji. Możecie zobaczyć go poniżej:

Gra Pavilion ukaże się na rynku jeszcze w tym roku – dokładna data premiery nie została jednak ujawniona. Wiemy natomiast, że platformami docelowymi będą konsole PlayStation 4 oraz PS Vita.

Źródło: CVG

Komentarze

10
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Forma trzecioosobowa to "on/ona/ono" i stąd się to wzięło. Właśnie z zasad języka polskiego. Forma "drugoosobowa" to "Ty"... trochę głupie byłoby stwierdzenie, że ktoś potwierdza udział osób drugich... bo obwiniałby w ten sposób osobę, która czyta taki dokument ;]

  Chociaż to i tak abstrakcja, ale jest logiczne wyjaśnienie.
 • avatar
  Fajny pomysł, ciekawe jak wyjdzie.
 • avatar
  Jeszcze kilka lat temu nazywało się to rzutem izometrycznym, ale ten czas leci, taka ewolucja.
 • avatar
  Coś podobnego już było - eXperience112
 • avatar
  a to nie jest perspektywy drugiej osoby?
  -2
 • avatar
  Równie dobrze można napisać, że to perespektywa ósmej osoby.
  Przypomina mi to tłumaczenia prokuratury w wypadku śmierci przez samobójswo: śledczy nie znaleźli dowodów na udział osób trzecich. Co ciekawe nie wspominają o osobach drugich.
  -4