Pamięć flash

Pendrive'y Kanguru z wejściem SATA

przeczytasz w 1 min.

Zdążyliśmy się przyzwyczaić, że pendrive’y podłącza się do komputera za pośrednictwem USB. Firma Kanguru Solutions zaprezentowała urządzenie, nazwane Kanguru e-flash, które wyróżnia się dodatkową końcówką eSATA (External Serial ATA). Wystarczy wetknąć ją w to coraz częściej występujące w laptopach i komputerach stacjonarnych złącze, aby móc uzyskać wyższą wydajność, niż jest możliwa do osiągnięcia za pośrednictwem USB. Niestety producent nie podaje, jaką prędkością transferu mogą pochwalić się Kanguru e-flash.

Nowe pamięci dostępne są w rozmiarach 16 i 32 GB. Ich ceny wynoszą odpowiednio 85120 dolarów amerykańskich. W styczniu 2009 roku do tych pendrive’ów ma dołączyć model o pojemności 64 GB.

Kanguru Solutions to firma mało znana w Polsce. Co ciekawe, nie jest to kolejny wschodnioazjatycki producent, lecz część koncernu Interactive Media Corporation, istniejąca od 1992 roku i zajmująca się pamięciami flash, dyskami twardymi oraz urządzeniami USB. Centrala firmy znajduje się w Massachusetts w Stanach Zjednoczonych.

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  deel77
  0
  Ciekawe jaka jest prędkość odczytu i zapisu takiej flaszki. Mam nadzieję, że nie tylko dodali nowe złącze.
  • avatar
   Dragon
   0
   Cos czuje ze predkosc zapisu i odczytu flashki nie przekracza przepustowosci USB 2.0 a to eSATA to takie urozmaicenie