Chłodzenie

Pentagram chce wydajniej chłodzić CPU

przeczytasz w 0 min.

Pentagram poinformował o wprowadzeniu nowej linii coolerów Freezone, której pierwszym przedstawicielem jest model HP-120 AlCu Karakorum. W nowych urządzeniach inżynierowie postawili na niezawodność, intuicyjny i prosty montaż a nade wszystko na znakomitą wydajność, przy zachowaniu ekonomicznej ceny o około połowę niższej od porównywalnych jakościowo urządzeń na rynku.

Wszystko to jest możliwe dzięki nowej technologii: Heatpipe Direct Touch, polegającej na bezpośrednim styku miedzianych rurek z rozgrzanym procesorem, przez co emisja ciepła jest o wiele szybsza i efektywniejsza. Rozwiązanie to jest o wiele skuteczniejsze od tradycyjnego zatapiania ciepłowodów w stopce coolera, pozwalając przy okazji na zredukowanie wagi urządzenia do 718 gramów.


Sprawdzona konstrukcja bloku aluminiowego o wymiarach dopasowanych do większości obudów (104 x 125 x 155 mm). 120 mm wentylator (łożyskowy) i bardzo dobrym przepływie powietrza 38 – 80.1 CFM. Kontroler obrotów w zestawie, pozwalający na regulację w zakresie 1000-2000 RPM oraz zestaw mocowań który zapewnia kompatybilność ze wszystkimi aktualnymi socketami.

Sugerowana cena Karakoruk to około 89 zł.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!