Chłodzenie

Pentagram chce wydajniej chłodzić CPU

przeczytasz w 0 min.

Pentagram poinformował o wprowadzeniu nowej linii coolerów Freezone, której pierwszym przedstawicielem jest model HP-120 AlCu Karakorum. W nowych urządzeniach inżynierowie postawili na niezawodność, intuicyjny i prosty montaż a nade wszystko na znakomitą wydajność, przy zachowaniu ekonomicznej ceny o około połowę niższej od porównywalnych jakościowo urządzeń na rynku.

Wszystko to jest możliwe dzięki nowej technologii: Heatpipe Direct Touch, polegającej na bezpośrednim styku miedzianych rurek z rozgrzanym procesorem, przez co emisja ciepła jest o wiele szybsza i efektywniejsza. Rozwiązanie to jest o wiele skuteczniejsze od tradycyjnego zatapiania ciepłowodów w stopce coolera, pozwalając przy okazji na zredukowanie wagi urządzenia do 718 gramów.


Sprawdzona konstrukcja bloku aluminiowego o wymiarach dopasowanych do większości obudów (104 x 125 x 155 mm). 120 mm wentylator (łożyskowy) i bardzo dobrym przepływie powietrza 38 – 80.1 CFM. Kontroler obrotów w zestawie, pozwalający na regulację w zakresie 1000-2000 RPM oraz zestaw mocowań który zapewnia kompatybilność ze wszystkimi aktualnymi socketami.

Sugerowana cena Karakoruk to około 89 zł.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login