Monitory

Philips szykuje ciekawe monitory na targi ISE - w tym modele 4K i 5K

przeczytasz w 2 min.

Na stoisku producenta zaprezentowane zostaną zarówno monitory o rozdzielczości 4K oraz 5K, jak i modele z technologią SoftBlue.

Philips 21S6QUMB monitor

Firma Philips przygotowuje się do targów ISE (Integrated Systems Europe), na których zaprezentuje swoje nowe monitory – w tym także modele o rozdzielczości 4K5K.

Jednym z najbardziej wyczekiwanych monitorów jest 27-calowy model 275P4VYKEB, który może wyświetlać obraz w jakości Ultra Clear 5K (5120 x 2880 pikseli). Zastosowana matryca oferuje 99% pokrycia palety barw Adobe RGB, natomiast funkcja MultiView pozwala użytkownikowi na aktywne podłączenie dwóch urządzeń i wyświetlanie obrazu z obydwu źródeł sygnału równocześnie. Dodatkowo model ten został wyposażony w kamerkę internetową oraz we wbudowane głośniki.

Philips 275P4VYKEB monitor
Philips 275P4VYKEB został wyposażony w 27-calową matrycę o rozdzielczości 5K

Na uwagę zasługuje też model 241P6VPJKEB, który został wyposażony w 23,8-calową matrycę AH-IPS o rozdzielczości 4K (3840 x 2160 pikseli). Zastosowana matryca wyróżnia się nie tylko wysokim zagęszczeniem pikseli, ale też bardzo dobrym odwzorowaniem barw (99% pokrycia palety sRGB). Także i w tym modelu zastosowano funkcję MultiView, a dodatkowym atutem jest wbudowana kamerka i mikrofon.

Philips 241P6VPJKEB monitor
Niespełna 24-calowy model Philips 241P6VPJKEB o rozdzielczości 4K

To jednak nie koniec rewelacji, bo na targach pojawi się również 24-calowy model 241P6EPJEB z serii SoftBlue. Technologia SoftBlue pozwala na wyeliminowanie emisji światła niebieskiego o szkodliwych dla wzroku falach, w rezultacie zmniejszając zmęczenie oczu, przy jednoczesnym zachowaniu jakości i intensywności kolorów. Monitory SoftBlue przeznaczono do użytku domowego oraz zawodowego.

Philips 241P6VPJKEB monitor
Philips 241P6VPJEB oferuje funkcję SoftBlue

Seria domowa (E-Line) charakteryzuje się stylowym designem, a jej atutem są funkcje SmartContrast i SmartImage Lite – pierwsza odpowiada za dynamiczne podnoszenie kontrastu obrazu, a druga dopasowuje nasycenie kolorów.

Seria profesjonalna (P-line) została wyposażona w technologię Flicker-Free, która koryguje jasność i ogranicza migotanie, zapewniając większą wygodę w pracy. Z kolei regulowana podstawa Smart ErgoBase pozwala na dopasowanie odpowiedniej wysokości i optymalnego kąta widzenia. Z kolei funkcja PowerSensor umożliwia zmniejszenie kosztów zużycia energii nawet o 80%. Technologia działa jak czujnik obecności, który nadaje i odbiera nieszkodliwe sygnały podczerwieni, określając obecność użytkownika w pomieszczeniu, a w następstwie obniżając poziom jasności wyświetlacza monitora, w razie oddalenia się od biurka.

Philips 231P4QUPES monitor
Philips 231P4QUPES to 23-calowy model ze zintegrowanym portem Ethernet

Na stoisku dystrybutora będzie można również zobaczyć monitory 221S6QUMB (21,5-calowy) i 231P4QUPES (23-calowy) wyposażone w zintegrowany port Ethernet, który pozwala użytkownikom bezpośrednio łączyć się z Internetem lub siecią intranet oraz porty USB, które umożliwiają przesyłanie materiałów multimedialnych za pośrednictwem pojedynczego przewodu. Oprócz tego zaprezentuje on modele pod USB o rozdzielczości Full HD, które po podpięciu pełnią rolę stacji dokującej.

Źródło: Philips, MMD

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kokosnh
  3
  my czekamy na 31" 4K 120Hz IPS ( bez żadnych bajerów, coby cenę podnosiły )
  • avatar
   sn00p
   1
   Dell UP2715K obsługujący 5K jest dostępny od października 2015 ale jego cena to 2.200$ więc wiele ich pewnie nie sprzedali :)
   • avatar
    1tapir
    0
    Mam monitor marki Philips, ma już prawie 8 lat i nadal działa bez najmniejszych problemów. Uważam że Philips produkuje bardzo dobre monitory, natomiast o ile różnica pomiędzy hd a Full hd jest jeszcze widoczna na większych rozmiarach ekranu to różnica między Full hd a 4K/5K nie będzie już taka duża (ale w cenie już tak). Oczywiście każdy ma swoje zdanie na ten temat, ale jak dla mnie to najważniejsza jest niezawodność i oczywiście jakość wykonania.
    • avatar
     Po1nter
     -3
     A ja czekam na 10k. Chryste panie czy ktoś to wgl kupuje?
     Ja rozumiem PCMasterrace. Sam mam super kompa itp. Ale dla mnie już monitor 4k to bzdura a tu już 5k. Póki do 2tys. nie kupię karty graficznej która wyciągnie mi ponad 60fps na wysokich/bardzo wysokich detalach w 4k to mi taki bzdurny gadget nie jest do niczego potrzeby. Już bym wolał myszkę i klawiaturę za 1000zł kupić.
     • avatar
      TicTac
      0
      Co do dwóch pierwszych to ciekawe jakie mają odświeżanie i w jakich będą cenach. Co do technologii Flicker-Free i SoftBlue to jest to nowość chyba tylko dla Philipsa
      • avatar
       darkowal
       0
       Pnowie jeszcze wejdą monitory HDR do 240mhz