Laptopy

Pierwsze kłopoty iPadów

przeczytasz w 1 min.

iPad, nowe urządzenie od Apple, które właśnie trafiło do sklepów, zaczyna sprawiać pierwsze problemy.

Oczywiście sytuacja, w której nowa marka na rynku posiada wadliwe modele to standard i nie należy się tym zbytnio przejmować, zwłaszcza, że co do zasady ich producent szybko radzi sobie z tym z prawdziwą klasą. Warto jednak wspomnieć, że u niektórych nabywców pojawił się problem z ładowaniem urządzenia przy użyciu portu USB. Co najzabawniejsze, tego typu niedogodność występuje tylko w przypadku PC. iPad jest całkowicie kompatybilny z MACami.
 


Nie pomogło to jednak Apple przy drugim z najczęściej raportowanych problemów - wielu użytkowników jest szczerze rozczarowanych poziomem jakości usług WiFI. Gadżet albo wcale nie łączy się z siecią, albo jakość tego połączenia jest wysoce niezadowalająca. Urządzenie jest także nie do końca kompatybilne z niektórymi aplikacjami na iPhone'a, głównie na płaszczyźnie różnic w rozdzielczości.

To tylko pierwsze doniesienia na temat nowych iPadów. Wiadomo również, że hackerzy powoli zaczynają już łamać zabezpieczenia i doszukiwać się w urządzeniu ukrytych możliwości. W oczekiwaniu na dalsze wieści z wciąż jeszcze gorącego tematu premiery iPada zachęcamy do odwiedzenia pomysłowej strony ipadpeek.com, która pozwala przeglądać internet mniej więcej tak, jak widzą to użytkownicy nowego tabletu Apple.

Źródło: FastCompany

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Mi nie podoba się idea iPada i uważam że najlepiej rozbijać funkcje na mniejsze urządzenia, tańsze i lepiej dostosowane.
  -Do dzwonienia prosta komórka
  -Do czytania prosty czytnik e-booków
  -Do pisania w terenie jakiś Netbook z niezłą klawiaturą
  -Do pracy komputer
  A iPad jest jakiś dziwny i nie wyobrażam sobie żeby go targać ze sobą jak ma się np. iPhona. Powinien leżeć w domu koło fotela czy łóżka, powinien być dużo tańszy bez bajerów, lekki a obok powinien być komputer i komórka z mp3.

  Co prawda takie urządzenie mogło by zastąpić całą wyprawkę szkolną tylko czy i tu laptop nie byłby lepszy?
  • avatar
   suntzu
   0
   Wszystkie te problemy występują też w iP.

   Jakość połączenia WiFi jest bardzo niezadowalająca. Tam gdzie lapek łączy się bez problemu tam iP nie widzi nawet sieci. Generalnie 20% gorzej.

   Co do aplikacji to trochę oczywiste, apple dało rozwiąznie upscaling, gdzie można rozciągnąć aplikacje.

   Oczywiście dla iPad są specjalnie aplikacje w wyższej rozdzielczości.
   • avatar
    deel77
    0
    Jakiś czas temu lenovo pokazało (prototyp, idea?) urządzenia podobnego do notebooka w którym ekran był odłączany i mógł stanowić samodzielny tablet. Bardzo spodobało mi się tamto rozwiązanie, ale do tej pory lenovo nic więcej z nim nie zrobiło.
    • avatar
     Gakudini
     0
     Zaczyna się czarny PR. Forum Appla aż huczy... Nowi właściciele iPadów, których jest pewnie już z 500tyś. zalało to forum postami na temat niedziałającego WiFi... w ilości... 150 sztuk (słownie sto pięćdziesiąt).
     Biorąc pod uwagę, że iPad ma sieć 802.11N, to argument, ze inne urządzenia łączą się bez problemu (pewnie przez 802.11G) jest dosyć słaby. Polak by sobie poradził, Amerykanin już pisze pozew ze swoim prawnikiem.