Telewizory

Pierwsze zdjęcia bezramkowych telewizorów Samsung 8K QLED

przeczytasz w 1 min.

Samsung ma pokazać swój bezramkowy telewizor „Zero Bezel” na targach Consumer Electronics Show 2020. Tymczasem do sieci wyciekły jego pierwsze zdjęcia.

Samsung Zero Bezel TV

Można już wyciągnąć pierwsze wnioski na temat nowej oferty telewizorów Samsunga.

Na rynku są dostępne modele telewizorów sprzedawane jako bezramkowe, jednak w praktyce mają mało widoczne obramowanie. Pojawiły się plotki, że Samsung jako pierwszy osiągnął cel i wypuści prawdziwie bezramkowy model.

Przyglądając się zdjęciom można jednak zauważyć, że telewizor ma cienką czarną ramkę na dole. W przypadku tego rodzaju zdjęć produktowych niczego nie można być pewnym, bo nigdy nie są do końca realistyczne.

Samsung

Masowa produkcja nowego modelu telewizora 8K od Samsunga ma rozpocząć się w lutym 2020 roku. Cena wciąż pozostaje nieznana, jednak to zdecydowanie model należący do rodziny premium. Wielkość będzie ograniczona do ekranów 65-calowych lub większych, zatem to oferta bardziej dla osób z zasobnym portfelem i większą ilością miejsca. Model bez ramek ucieszy miłośników estetyki, a przy okazji robi olśniewające wrażenie.

Wiemy już czego ogólnie można się spodziewać. Czas zweryfikuje, czy zdjęcia które wyciekły są prawdziwe i faktycznie taki model zostanie zaprezentowany oficjalnie. Wszystko okaże się dopiero na targach CES 2020, gdzie będzie można znacznie lepiej przyjrzeć się wszystkim nowościom.

Źródło: 4kfilme

Warto zobaczyć również:

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Vassago
  12
  Na ścianę to ok. Ale na stolik to już tylko jak się ma dorosłe dzieci lub się nie ma wcale. Wiele razy byłem świadkiem jak dzieciak walił czymś w bok TV, nawet nie specjalnie, po prostu się czymś bawiąc. Bałbym się o tak drogi TV.
  • avatar
   Warmonger
   6
   Jak to transportować, żeby nie obić? Jak to podnieść, żeby nie upaćkać?
   • avatar
    Torrentowy Pirat
    2
    Dobry pomysł. Teraz będę mógł sobie złączyć 6 takich telewizorków i grać w wyścigówki z szerokim polem widzenia bez odstępów ramkowych.
    • avatar
     Shokata
     0
     No wreszcie moja wizja włożenia tv w piękną drewnianą ramę nabiera tempa. Powiesi się na ścianie ale niech OLEDA zrobią to always on display ustawię obraz bitwy o karpia pod lidlem.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      zamiast bezramkowca, wolałbym aby wreszcie zrobili 3D tak, jak to powinno być zrobione od początku. czyli żeby opracowali wreszcie kodem H.266 (wymyślona z sufitu nazwa) który byłby zgodny wstecznie z H.264 i H.265, ale oferował możliwość transmisji 2x video, aby jeden strumień był czytelny przez starszy kodek. to by umożliwiło wreszcie wykonanie transmisji 3D, czytelnej dla telewizorów 2D, bo o tym kompletnie zapomnieli. i to było przyczyną upadku 3D. stacje telewizyjne nie miały możliwości efektywnej transmisji 3D aby nie zakłócać odbioru 2D na starszych odbiornikach, a klienci z odbiornikami 3D nie mieli dostępu do treści 3D.

      teraz w dobie telewizorów 4K, takie 3D ma dużo większy sens niż kiedyś dla fullHD.
      a bezramki, oledy i tak dalej? w sumie jak by nie patrzeć, bajery. obraz nieco lepszy, estetyka nieco lepsza, ale brak tu przełomu.

      btw. z emisją dźwięku dwukanałowego jakoś sobie poradzili od początku. czemu nie zrobili tego z obrazem? po prostu nie wiem. bezsens.