Gry komputerowe

Dziś premiera gry Pillars of Eternity II: Deadfire

przeczytasz w 1 min.

Kontynuacja jednego z najlepszych erpegów ostatnich lat oficjalnie debiutuje dziś na rynku w wersji przeznaczonej na pecety. Czas rozpocząć opowieść zatytułowaną Pillars of Eternity II: Deadfire.

Miłośnicy erpegów w klasycznym stylu mają już pewnie załatwione urlopy – dziś na rynku debiutuje bowiem gra Pillars of Eternity II: Deadfire, czyli kontynuacja „godnego następcy Baldur’s Gate”, jak Maciej określił pierwszą część we wstępie do recenzji. 

Premiera Pillars of Eternity II: Deadfire na PC

Pillars of Eternity II: Deadfire to kolejna okazja, by poczuć świetny klimat, dobrze bawić się tocząc liczne pojedynki i poznać ciąg dalszy opowieści, którą zespół Obsidian Entertainment przedstawił nam w części pierwszej i podwójnym dodatku do niej, zatytułowanym The White March. 

Pillars of Eternity II: Deadfire screen 1

Na recenzje musimy jeszcze poczekać – twórcy przygotowali bowiem obszerną opowieść. Prawdopodobnie o jakość nie trzeba się jednak obawiać, bo zapowiadano, że nie będzie zbyt wiele zmian w stosunku do „jedynki”, a te, które się pojawią, będą miały na celu sprawienie, by świat gry był jeszcze bardziej żywy.

Jak wcześniej informowaliśmy, gra jest dostępna z polskimi napisami w dwóch wersjach: standardowej i „Obsidian Edition”

Pillars of Eternity II: Deadfire screen 2

Tak twórcy opisują grę: „Przemierz morza i lądy, ścigając podstępnego boga. Prowadź swój statek przez rozległy i niezbadany archipelag Martwego Ognia, mając na uwadze czyhające na Ciebie niebezpieczeństwo. Niech świat stanie u Twych stóp. Odkryj głębię nieskończonych możliwości skrywającą się za szczegółowym dostosowywaniem postaci, zupełną swobodą eksploracji oraz mnogością wyborów, czekających na Ciebie za każdym rogiem”.

Pillars of Eternity II: Deadfire screen 3

A jakie są plany twórców na przyszłość?

Dzień pecetowej premiery warto wykorzystać na podsumowanie informacji dotyczących przyszłości. Jeszcze w tym roku gra trafić ma na konsole Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch, a w planach są także trzy rozszerzenia fabularne…

Pierwsze DLC: Beast of Winter zadebiutuje w lipcu, następnie Seeker, Slayer, Survivor – we wrześniu, a The Forgotten Sanctum – w listopadzie. Dodatki będzie można kupić osobno: po 10 dolarów za sztukę, albo w zestawie wycenionym na 25 dolarów.

Źródło: Obsidian Entertainment, Cenega

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  2
  Z jednej strony cieszę się, że będą DLC, z drugiej czuję się niespełniony, że nie pogram "pełnej" gry teraz i DLC nie ma od razu w treści gry :D
  • avatar
   Kieresz
   1
   i to jest kandydat na gre roku a nie GOW dla gimbazy
   • avatar
    KORGAN
    0
    Recenzja GOL - 9,5/10! Gra na miarę "BALDUR'S GATE 2"... najlepszej gry RPG w historii.
    • avatar
     xfire25
     -1
     Dobrze, że po zawodzie z Diablo 3 fani dostają takie gry jak dragon age, pillars czy Original Sin. Szkoda jedynie, że na naszym polskim rynku firmy wolą robić symulatora farmy zamiast dobrego eRPeGa.
     • avatar
      KORGAN
      -1
      GRA ROKU!