Oprogramowanie

Aplikacja Viivo ochroni poufne dane w chmurze

przeczytasz w 1 min.

Aplikacja jest dostępna za darmo i współpracuje z wszystkimi popularniejszymi usługami oraz systemami operacyjnymi.

Viivo aplikacja grafika

Wirtualne dyski internetowe typu Box, Dropbox, Google Drive i SkyDrive cieszą się coraz większą popularnością, lecz niestety nie gwarantują pełnego bezpieczeństwa przechowywanych danych. Rozwiązaniem tego problemu może być aplikacja Viivo firmy PKWARE, która pozwala zabezpieczyć poufne pliki przed niepowołanym dostępem.

Viivo charakteryzuje się intuicyjnym interfejsem i jest dostępny dla komputerów z systemami operacyjnymi Windows i Mac OS X oraz urządzeń mobilnych działających pod kontrolą Androida i iOS. Aplikacja synchronizuje się z dyskiem w chmurze (Box, Dropbox, Google Drive i SkyDrive) i przed wysłaniem plików, automatycznie je kompresuje oraz szyfruje algorytmem kryptograficznym AES 256. Klucz do szyfrowania jest generowany metodą PBKDF2 HMAC SHA256, natomiast dostęp do folderów jest zabezpieczony algorytmem RSA 2048.

Producent poleca Viivo np. księgowym, adwokatom, radcom prawnym i konsultantom. Nie oznacza to jednak, że nie można z niej korzystać prywatnie – wręcz przeciwnie, bowiem bezpieczeństwa nigdy za wiele.

W przypadku użytku prywatnego aplikacja jest dostępna całkowicie za darmo. Do użytku komercyjnego wymagane jest wykupienie licencji Pro z rozszerzonym wsparciem technicznym (4,99 dolara na miesiąc) lub Business jeszcze z konsolą administracyjną (9,99 dolara na miesiąc). 

Źródło: Viivo

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kitamo
  1
  Ciekawy pomysl, jednak co bedzie z zaszyfrowanymi danymi jak za kilka miesiecy wszystko piznie - dostep do plikow moze byc niemozliwyi wtedy nie dosc ze trzeba sie modlic by dostep do chmury byl to jeszcze by sie to odszyfrowalo :)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   hmmmm jak będę generować raporty bezpieczeństwa przedpokoju to nie omieszkam szyfrować danych, ale wrzucam raz na jakiś czas krótkie teksty i pdfy, nie mam co ukrywać szczerze mówiąc :D

   dopóki mi tych plików nie usuną to każdy może sobie zaglądać nie przeszkadza mi to :D