Internet

20 filmów dokumentalnych za darmo z okazji 20-lecia Planete+

przeczytasz w 1 min.

Wystarczy komputer z dostępem do Internetu, by obejrzeć bez żadnych opłat 20 filmów dokumentalnych z oferty stacji telewizyjnej Planete+.

Stacja telewizyjna Planete+ świętuje właśnie swoje dwudziestolecie. Z tej okazji postanowiła przygotować coś, co zainteresować powinno wszystkich miłośników filmów dokumentalnych. Co powiecie na 20 doskonałych dokumentów zupełnie za darmo? Właśnie tak. Utworzona została specjalna podstrona, na której możecie obejrzeć dwadzieścia najlepszych filmów dokumentalnych, które w ciągu minionych dwóch dekad były emitowane na antenie Planete+. Tematyka jest różnorodna, ale to, co wszystkie te produkcje łączy, to bardzo wysoka jakość (choć niekoniecznie dotyczy to jakości AV) i – co w tej kategorii szczególnie ważne – rzetelność. Wszystkie je można zobaczyć bez żadnych ukrytych opłat. Wystarczy wam komputer z dostępem do Internetu.

„Przez dwadzieścia lat pokazaliśmy Wam ogromną liczbę filmów dokumentalnych - rzetelnych, odważnych, bezkompromisowych. Zabraliśmy Was w niemal każde miejsce na naszej planecie i niejedno poza nią. Pokazaliśmy naprawdę dziką przyrodę, a także to, jak możemy ją chronić . Opowiedzieliśmy o wielkich postaciach historycznych i bohaterach dnia codziennego. Pokazaliśmy technologie jutra i epokowe odkrycia sprzed wieków. Zapełnialiśmy białe plamy historii najnowszej i rozwiązywaliśmy prawdziwe zagadki starożytności. Obalaliśmy mity i odkłamywaliśmy stereotypy. Wszystko dogłębnie, prawdziwie, bez owijania w bawełnę. Nie opowiadając się po żadnej ze stron, pokazywaliśmy, że i kultury, i ludzie mogą być od siebie naprawdę różni. Dziękujemy, że byliście z nami. Zostańcie na kolejne 20 lat” – piszą na swojej stronie.

Jakie konkretnie filmy możemy obejrzeć za darmo? Między innymi dokument poświęcony legendzie współczesnej fotografii – Davidowi Baileyowi. Jest też okazja do spotkania z jedyną w swoim rodzaju Wisławą Szymborską oraz poznania (a może raczej przypomnienia sobie) drogi wojownika Bruce’a Lee. Zwolennicy cięższych tematów również znajdą coś dla siebie, jak na przykład film Czarne Słońce Hiroszimy o jednej z największych zbrodni niedawnej przeszłości. Są również opowieść o Stalinie oraz Hitlerze (a właściwie jego relacjach z kobietami). Szczególnie gorąco polecamy film Ciemne miasto, którego twórcy opowiadają o sztucznym świetle, a uściślając: o tym, jaki jest jego wpływ na otaczający nas świat i nasze życie. A to jeszcze nawet nie połowa przygotowanego katalogu.

Zobacz: 20 filmów dokumentalnych na 20-lecie Planete+

Źródło: Planete+

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  arrasek78
  4
  Jak dla mnie najlepsza stacja telewizyjna z dokumentami
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Brak niezapomnianego dokumentu "cyganie". Szkoda.
   • avatar
    darioz
    -5
    Przeglądnąłem ten film o sztucznym świetle i jak dla mnie kolejni dziwacy robią szum o tym że nie widzą gwiazd! A kogo to obchodzi! Jak chcą widzieć gwiazdy niech się przeprowadzą na pustynie i zamieszkają w jakimś szałasie i wtedy będą mogli się gapić całymi nocami na te swoje gwiazdy!
    • avatar
     hynio
     0
     też tak macie że jak film włączycie to macie jedno wielkie echo, tak jakby kilka razy włączylibyście filmy z małym przesunięciem? Jak zatrzymam film mimo iż się nie rusza to głos dalej idzie, wszystko na jednej zakładce, testowałem na dwóch przeglądarkach i to samo.
     • avatar
      kombajn
      0
      "Czarne Słońce Hiroszimy o jednej z największych zbrodni niedawnej przeszłości" Niby dlaczego zbrodni i dlaczego największych? Ani Japończycy nie byli tacy niewinni (przy ich eksperymentach na ludziach Mengele wychodzi na pół amatora) ani ludzi w Hiroszimie nie zginęło jakoś specjalnie dużo - w nalotach dywanowych z użyciem bomb zapalających np na Tokio zginęło znacząco więcej ludzi a i zniszczenia objęły większy obszar. O zrzuceniu bomby na Nagasaki nawet nie wspominając bo tam piloci pokpili sprawę i wybuch poszedł bokiem w dolinę odchodzącą od miasta. Jak chcecie zobaczyć film o jednej z największych zbrodni w niedawnej przeszłości to polecam obejrzeć Men Behind The Sun - Oddział 731.