Gry

Playstation 3 w Europie wraca do gry

przeczytasz w 1 min.

Playstation 3 nie jest już zakazana w Europie. Choć do finału sprawy jeszcze trochę czasu, póki co punkt zdobywa Sony.

Haski Trybunał wznowił dystrybucję konsol Playstation 3 na terytorium Unii Europejskiej. Skonfiskowane urządzenia zostały zwrócone producentowi, a LG musi pokryć opłaty procesowe - przynajmniej do ostatecznego finału sprawy.

 Warto przeczytać:
 

Unreal Engine 3 w akcji

Trybunał swoją decyzję argumentował faktem, iż dialog pomiędzy Sony a LG prowadzony jest na poziomie merytorycznym i krzywdzące sankcje nałożone na Sony nie sprzyjają swobodzie przedsiębiorczości na terenie zjednoczonej Europy.

Dowiedzieliśmy się także nieco więcej na temat konkretnych stanowisk obu firm. Sony domaga się oczywiście wycofania jakichkolwiek roszczeń patentowych, natomiast LG oczekuje wypłacania około 2,5 dolara zysku od każdej sprzedanej konsoli Playstation 3. Finał sprawy jest bardzo odległy, ponieważ pierwsze posiedzenia zapowiedziano na późną jesień 2011.

Źródło: TheGuardian

Komentarze

40
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Grinch
  0
  Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta :D M$
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Gdy pan Kowalski zaciągnie film czy gierkę z sieci (i nawet po godzinie skasuje), to on jest wtedy złodziejem. Ale jak korporacja buchnie komuś patent, zaimplementuje w swoim produkcie i sprzedaje mając z tego miliardowe zyski, to oni nie są złodziejami - oni tylko "naruszają" ... To się nazywa hipokryzja, na skalę światową.
   • avatar
    Vassago
    0
    Dziękujemy wszystkim producentom konsol i konsolowcom którzy je kupują za uproszczenie wszystkiego co można w grach i tym samym zniszczenie rynku elektronicznej rozrywki. Przykładów jest aż nadto, podam te co najbardziej mnie bolą: Mass Effect 2, Dragon Age 2. Jak jeszcze spi..przą Diablo 3 to będzie już masakra. Dobrze, że idę za chwilę do pracy, nie będę musiał odpisywać na wasze słabe argumenty.
    • avatar
     jewgienij
     0
     "Trybunał swoją decyzję argumentował faktem, iż dialog pomiędzy Sony a LG prowadzony jest na poziomie merytorycznym i krzywdzące sankcje nałożone na Sony nie sprzyjają swobodzie przedsiębiorczości na terenie zjednoczonej Europy." - dojscie do tego wniosku zajelo im jakis tydzien... TEGIE MOZGI! Szkoda, ze wladzuchna nie jest tak wyrozumiala wobec biedakow "nielegalnie handlujacych" pietruszka, czy innymi sznurowkami.
     • avatar
      cyferluu
      0
      co do gier to zrozumcie jedna rzecz.
      konsolowcy nie są winni, użytkownicy PC również. Sprzęt też nie jest winien temu zastojowi.

      producenci idą taka droga a nie inną i produkują gry dla 3 platform jednocześnie gdyż dochód z 3 źródeł jest lepszy niż z jednego źródła i jest to sytuacja zrozumiała, bo KAZDY chce zarobić puki może!!!

      Gdybym był producentem gier to też bym doił graczy z 3 platform a nie z jednej. Skoro ludzie kupują te gnioty na 5 godzin zabawy to dlaczego miałbym im tego nie serwować skoro ONI chcą!!!