Konsole do gier

Mimo kłopotów z dostępnością, PlayStation 5 mogło wykręcić rewelacyjny wynik

przeczytasz w 1 min.

Zakup PlayStation 5 na chwilę obecną graniczy z cudem. Mimo tego jest już grono szczęśliwców, którzy ją mają. Możliwe, że całkiem spore.

Sprzedaż PlayStation 5 jest rekordowa. Pytanie, o jaki rekord chodzi

Oficjalnie wiemy tyle, iż premiera PlayStation 5 była największą premierą konsoli w historii Sony, bo tym producent się pochwalił. Nie podał jednak żadnych liczb. Część źródeł sugerowała wtedy, iż mowa o przedziale 2,1 - 2,4 mln egzemplarzy i to w kontekście tylko dwóch dni (premiery najpierw w kilku krajach, a tydzień później globalnej). Na ten moment wynik jest oczywiście wyższy, znów pozostają jednak nieoficjalne dane.

Wedle Digitimes, w ciągu miesiąca obecności na rynku konsola PlayStation 5 (w wariancie podstawowym oraz bez napędu) sprzedała się w nakładzie około 3,4 mln egzemplarzy. Należy pamiętać, iż są to niepotwierdzone dane, ale niewykluczone, że bliskie stanowi faktycznemu. Podobne są sugestie między innymi vgchartz, które mówi o 3,7 mln egzemplarzy sprzedanych przez 5 tygodni od premiery.

PlayStation 5 sprzedaż

Wynik, jaki by nie był, mógłby być wyższy

Sony zapewne przedstawi oficjalne dane sprzedaży swojej nowej konsoli. Tyle tylko, że trzeba uzbroić się w cierpliwość. Można być za to pewnym, że liczba, jaka zostanie ujawniona nie będzie oddawała rzeczywistego zainteresowania graczy. To bowiem znacznie przewyższyło możliwości Sony i partnerów. Między innymi także z racji pandemii (bo chyba nie można traktować jej jako jedyny powód) nie udało się zadbać o wystarczające nakłady sprzętu.

Wraz z nowym rokiem mają pojawić się kolejne, być może nieco większe dostawy, bo obecnie w sklepach trwa prawdziwa wojna gdy dorzucanych jest kilkaset sztuk. Nikt nie powinien jednak liczyć na to, że w przyszłym kwartale sytuacja zmieni się na tyle, iż sklepowe półki będą uginać się pod naporem zalegających na nich konsol. Optymistyczne scenariusze mówią, że przez cały 2021 rok uda się wyprodukować 18 mln egzemplarzy PlayStation 5.

Źródło: Digitimes, vgchartz

Warto zobaczyć również:

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  raffal81
  0
  Ło matko ależ pogrom PS5 VS XBOX ;] a jak ładnie się SWITCH sprzedaje, no ale to inna kategoria ;)
  Szkoda tylko że takie problemy z dostępnością się porobiły przez ten ostatni rok, czy to konsole czy to gpu itp, za pewne wyniki by były jeszcze lepsze ;]
  • avatar
   gofish
   0
   Mogło by się wydawać że wyniki sprzedaży są wprost proporcjonalne do wprowadzanych restrykcji
   • avatar
    4ahmedah1998q
    0
    Google płaci teraz od 17488 USD do 23500 USD miesięcznie za pracę online w domu. Dołączyłem do tej pracy 2 miesiące temu i zarobiłem 21540 $ w pierwszym miesiącu na tej pracy. Mogę powiedzieć, że moje życie zmieniło się - całkowicie na lepsze! Sprawdź, co robię....

    workreviews10.com
    • avatar
     Gatts-25
     0
     Poczytajcie sobie na temat dostępności kolejnej partii konsol PS5 to zrozumiecie dlaczego do 13.01.2021 roku wyniki sprzedaży konsoli Sony nie będą najlepsze. Kolejna parta produkcji PS5 ma być dostępna najwcześniej od 14 stycznia 2021 roku a w Chinach tydzień później. Poczytajcie sobie na temat problemu dostępności pewnej specyficznej substancji, na której brak narzeka TSMC a więc i inni będą mieli problemy bo potrzebują tego samego do produkcji tranzystorów.
     • avatar
      4ahmedah1998q
      0
      Google płaci teraz od 17488 USD D0 23500 USD miesięcznie za pracę online w domu. Dołączyłem do tej pracy 2 miesiące temu i zarobiłem 21540 $ w Plerwszym miesiącu na tej pracy. Mogę powiedzieć, że moje życie zmieniło się - całkowicie na lepsZe! Sprawdź, co robię....

      workreviews10.com
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       niezła nagonka na te konsole. i jak zwykle każdy musi mieć na wczoraj. ja poczekam na poprawione rewizje, a szczury niech się dalej ścigają. idę po popcorn :)