Oprogramowanie

Pliki: Dropbox 1.4.8 i 1.5.4 experimental - pobierz aplikację i umieszczaj pliki w chmurze (download)

przeczytasz w 2 min.

Dropbox wirtualny dysk internetowy

Dropbox to darmowa aplikacja napisana w Pythonie dzięki której szybko udostępnisz i  zsynchronizujesz dane między dwoma lub większą ilością komputerów. W nowej stabilnej wersji 1.4.8 wprowadzono obsługę języka koreańskiego, zaktualizowano różne brakujące tłumaczenia, w systemie Mac OS X naprawiono importowanie plików większych niż 2 GB.

dropbox aplikacja wirtulany dysk chmura pliki logo pudełko pobierz downloadUlepszono działanie funkcji "nigdy z tego urządzenia" w systemie Windows. Naprawiono problem powodujący nieskończoną synchronizację w przypadku długich ścieżek plików.

Naprawiono importowanie zdjęć z aparatów fotograficznych, telefonów i kart pamięci. Ulepszono funkcję wysyłania i pobieranie plików.

Natomiast w eksperymentalnej wersji 1.5.4 dodano poprawną obsługę systemu Apple Mac OS X 10.8 Mountain Lion.

Usunięto problem powodujący awarię funkcji synchronizacji, naprawiono błąd powodujący fałszywe konflikty w rzadkich przypadkach przy przesyłaniu materiałów z kamery.

Wyeliminowano błąd powodujący wyświetlanie powiadomień desktopowych, podczas przeglądania udostępnionego folderu aplikacji.

Wprowadzono Paranoid, aby zapobiec tworzeniu plików poza strukturami Dropboxa. Od teraz aby zainstalować dodatkowe paczki językowe w Linuksie należy użyć PackageKit zamiast Synaptic.
 


Dropbox pobierz download aplikacja program chmura pliki

Pobierz:

 

Rozmiar pliku: 13-21 MB

 

  więcej plików
   »20 najnowszych plików
 »sterowniki i narzędzia do kart graficznych
 »narzędzia CPU
 »benchmarki, testy
 »wszystko dla Windows
 »gry, poprawki, dodatki
 »multimedia

 »
zobacz wszystkie lub wyszukaj plik
 »zaproponuj dodanie pliku lub programu

Jeśli korzystasz z dwóch komputerów i męczy Cię konieczność ciągłego przenoszenia, synchronizowania danych, to Dropbox jest programem, który może Cię zainteresować. Jeśli chcesz szybko udostępnić dowolne pliki tak aby były dostępne dla dwóch i więcej komputerów, to również możesz w  ciemno instalować tę aplikację.

Dropbox dostępny jest w  wersji darmowej - konto do synchronizacji i  wymiany plików o pojemności 2 GB. Jeśli ta pojemność nam nie wystarczy, to możemy skusić się na wersję płatną - większe konto.

Ogromną zaletą aplikacji jest jej multiplatformowość - aplikacja dostępna dla systemów Windows, Mac, Linux, a także dla takich urządzeń jak iPady, iPhone'y, czy smartfony.

Dodatkowe informacje o tym jak zainstalować aplikację i jak z niej korzystać znajdziecie w artykule: 20 porad na lepszą pracę z komputerem.

dropbox okno aplikacja wygląd

Więcej plików:

Źródło: Dropbox

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Warmonger
  1
  Używam tego głównie do przenoszenia plików z laptopa na PC i z powrotem. Ale to nie koniec zastosowań.

  Po pierwsze, łatwo (tzn. bez dodatkowego wysiłku) można przechowywać kopię każdego używanego pliku.

  Po drugie, w zeszłym semestrze realizowałem projekt zespołowy i muszę przyznać, że taka mini-chmura to kapitalne rozwiązanie. Bardzo proste w obsłudze - nikt nie protestował, że "nie działa" albo "nie potrafi skonfigurować". Ponadto, w przeciwieństwie do repozytoriów, można w sensowny sposób trzymać tam pliki multimedialne, np. wykresy, schematy. Polecam.
  • avatar
   ECRYGIGS
   0
   Wpakowali ten program na Androida 4.0.3-4. Zarejestrowałem się z ciekawości i powiem że nie przydatny, strata czasu do tego denerwująca synchronizacja.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Świetny program, a korzystam z niego już kilka ładnych miesięcy. Jeśli komuś nie wystarcza 2 GB przestrzeni to zawsze może zaprosić jakiegoś znajomego za co dostaje się 500 MB przestrzeni i ta aż osiągniemy 16 GB i to za darmo. Synchronizacja danych trwa bardzo szybko i pliki są dostępne niemal od razu na innym urządzeniu. Naprawdę warto. Polecam.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     możliwość umieszczania publicznego plików bez zbędnych ceregieli to chyba największy atut dropboksa. W każdym innym przypadku to nie działa chyba, że mamy własny serwer. Chcę na przykład umieścić jakąś mp3 na facebooku, wystarczy że umieszczę plik publicznie i skopiuję link a plik działa z marszu.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Utwórz konto korzystając z mojego linka: http://db.tt/DGywWuvD.
      Dostaniesz 500 MB przestrzeni za darmo!